Milan u nadoknadi svladao Lazio, Rebić načeo mrežu

Matej Kačan • srijeda, 23.12.2020.

Nogometaši Milana igrali su vrlo važan susret protiv Lazija te im je bila potrebna pobjeda za ostanak na vrhu, a utakmicu je u te vode usmjerio Ante Rebić pogotkom u 10. minuti...

Iako je gotovo ispao iz konkurencije za nastup protiv Lazija zbog ozljede mišića, Ante Rebić se nekako uspio osposobiti. Trener Pioli je riskirao i vjerovao Rebiću te ga je uvrstio u početnih 11, a to mu se isplatilo.

Rebić je u prevažnom susretu protiv Lazija postigao pogodak već u 10. minuti glavom nakon što je udarac iz kuta izveo Hakan Calhanoglu. Nakon toga, Turčin je realizirao i kazneni udarac za 2:0 Milan.

No, euforija je splasnula kad je u 27. minuti Lazio dobio kazneni udarac. Ciro Immobile ga je po običaju izveo, ali je Gianluigi Donnarumma obranio. Lopta se odbila, a na odbijanac je natrčao Luis Alberto pa Lazio ipak smanjuje.

Immobile je ipak uspio zabiti pogodak, i to u 59. minuti kad je ubačaj pospremio u mrežu te je na neko vrijeme izbio Milanu iz džepa tri boda i vrh tablice. Ipak, pojavio se Theo Hernandez koji u drugoj minuti nadoknade donosi pobjedu i vrh, dok se na treće mjesto pobjedom nad Crotoneom popela Roma.

Veretout je doveo Rimljane u vodstvo u 11. minuti, ali Joao Pedro izjednačava u 59. No, uslijed izmjena Rome se ukazao Edin Džeko koji u 71. vraća vodstvo, a Mancini je šest minuta kasnije povećao vodstvo i osigurao pobjedu pa je Pedro drugim pogotkom tek ublažio poraz. Marko Rog je morao napustiti igru u 15. minuti zbog ozljede.

Odmah iza Rome se smjestio Sassuolo koji je odigrao novu uragansku i sadržajnu partiju protiv Sampdorije. Nakon čak pet pogodaka je Sassuolo slavio s 3:2, a u vodstvo ga je doveo Traore u drugoj minuti.

Iskusni Fabio Quagliarella je izjednačio u 55., ali je odgovor munjevit i ubojit. Caputo minutu kasnije i Berardi u 58. donose 3:1, a Sampdoria je smanjila preko Keite u 84. minuti.

2:0 je prosula i Atalanta koja je preko Luisa Muriela brzinski u 22. i 23. minuti došla u vodstvo kod Bologne, ali su Takehiro Tomiyasu u 73. te Naheun Paz nakon kornera Rodriga Palacija donijeli bod Bologni.

Napoliju je kod kuće protiv Torina dugo visio poraz, ali je ipak izborio bod. Izzo je doveo goste u vodstvo u 56., ali je heroj bio Lorenzo Insigne pogotkom u trećoj minuti nadoknade. Bologna je pod vodstvom novog/starog trenera preokrenula Speziju te je golovima Mattije Destra i Domenica Criscita osigurala pobjedu nakon dugo vremena.

Milan Badelj je odigrao cijeli susret, dok je Marko Pjaca ušao u 84. minuti. Važnu pobjedu je ostvario i Benevento koji se drži u sredini tablice, a tamo je svladao Udinese s 2:0 te se odvojio golovima Caprarija i Letizije.