Dani Olmo odveo Leipzig na vrh Bundeslige, Schalkeova noćna mora nastavljena i u 2021.

Mihaela Bradovski • subota, 02.01.2021.

Za kraj subotnjeg programa u Bundesligi, RB Leipzig upisao je novu pobjedu i zasjeo na vrh ljestvice, a Schalke je nastavio nizati poraze...

Leipzig je barem privremeno zasjeo na vrh ljestvice Bundeslige pobjedom u gostima kod Stuttgarta 1:0. Stuttgart je jedan od najboljih u ligi kada su u pitanju gostovanja, ali kod kuće ne igra na toj razini i ovo mu je sedma domaća utakmica i još uvijek ne zna za pobjedu.

Leipzig je zasluženo stigao do pobjede, a odluka je pala u drugom poluvremenu kada je bivši igrač Dinama Dani Olmo zatresao domaću mrežu.

U prvom poluvremenu gosti su mogli do vodstva, u 22. minuti dosuđen je kazneni udarac za Leipzig, ali loše ga je izveo Emil Forsberg i vratar Stuttgarta brani.

Ipak u drugom dijelu gosti dolaze do pogotka. U 67. minuti Dani Olmo napokon šalje loptu u mrežu i zabija za pobjedu. Leipzig je imao ogroman broj prilika i uslijedilo je olakšanje nakon ovog pogotka.

Borna Sosa odigrao je cijelu utakmicu za domaćina.

Schalkeova noćna mora se nastavlja. Novi susret i novi poraz, ovaj put u gostima kod Herthe. Gotovo godinu dana Schalke ne zna za pobjedu te svakom protivniku dobro posluži za dizanje samopouzdanja i rehabilitaciju.

Hertha je u ovaj susret ušla s tri utakmice u nizu bez pobjede, ali je glatko slavila golovima Mattea Guendouzija, Jhona Cordobe i Krzysztofa Piateka.