Šokovi u Kupu Kralja: Poraženi Getafe i Celta

Matej Kačan • utorak, 05.01.2021.

Prve dvije utakmice u najranijem terminu španjolskog Kupa kralja donijele su dva velika iznenađenja. Getafe i Celta Vigo ispali su od niželigaša Cordobe i Ibize...

Iako Celta Vigo igra u sve boljoj formi u La Ligi, u Kupu Kralja je doživjela propisnu sramotu. Član Segunde B, momčad Ibize je kod kuće dočekala Celtu u 1/32 finala te su goste ispratili s pet pogodaka u mreži.

Sergio Castel je šokirao prvoligaša već u ranoj fazi susreta te je s dva pogotka postavio 2:0, a na 3:0 do poluvremena povisuje Perez Mateo. Katastrofu Celte je produbio Molina iz kaznenog udarca u 61., a u posljednjih pola sata je Celta tek ublažila.

Mina u 78. i Holsgrove u 87. minuti su smanjili na 4:2, a Mina je u prvoj minuti nadoknade promašio s 11 metara i propustio priliku za pokušaj nekakvog ludog povratka. zato je Rodado u trećoj minuti nadoknade postavio 5:2.

Prerano je iz Kupa ispao i Getafe. Prošlosezonsko najugodnije iznenađenje La Lige je poraženo na gostovanju kod Cordobe koja je slavila pogotkom Ledesme u šestoj minuti.