Tottenham preko Brentforda do finala EFL Kupa

Matej Kačan • utorak, 05.01.2021.

Prvi finalist EFL Carabao Kupa su nogometaši Tottenhama koji su, objektivno gledajući, imali dosta lakši posao od drugog para polufinalista. Tottenham je sa sigurnih 2:0 svladao drugoligaša Brentforda...

Nogometaši Tottenhama su došli nadomak osvajanju prvog trofeja u sezoni. Spursi su se plasirali u finale Carabao Kupa, ali je taj prvi korak bio onaj očekivan i lakši dio posla. Naime, s druge je strane stajao Brentford koji se natječe u Championshipu.

Iako kup natjecanja u Engleskoj često znaju ponuditi iznenađenje, izabranici Josea Mourinha su ozbiljno shvatili posao i vrlo brzo su došli u prednost. Već u 12. minuti je Sergio Reguilon ubacio, a glavom je loptu u mrežu pospremio Moussa Sissoko.

Čak i nakon toga je Tottenham imao nekoliko prilika u prvom dijelu, ali ih nije iskoristio i skoro je došla kazna u drugom poluvremenu. Ivan Toney je pogodio u 63. minuti, ali je VAR pokazao da je u akciji bilo zaleđa i pogodak je poništen, a onda su Spursi riješili susret.

Tanguy Ndombele je dodao za Heung-Min Sona koji nastavlja svoju fantastičnu formu i zabija svoj novi pogodak za 2:0. Završnica utakmice je donijela pokušaje Brentforda, ali bez uspjeha. Štoviše, drugoligaš je ostao s igračem manje kad je u 84. minuti crveni karton dobio Josh Dasilva.