Mladi Čeh namučio Fogninija, Berrettini lakoćom prošao

Mihaela Bradovski • petak, 08.01.2021.

U Antalyji su prve mečeve odigrali i i oni glavni kandidati za osvajanje turnira i nisu imali problema u borbi za prolaz...

Treći nositelj turnira u Antalyji Fabio Fognini u dva seta eliminirao je češkog kvalifikanta Michaela Vrbenskog. Očekivalo se da će Fognini lakše do pobjede, ali u oba seta Čeh je bio ravnopravan. U drugom setu dva puta se vraćao iz zaostatka, imao 3:0 u tie-breaku, ali iskustvo Fogninija je presudilo.

Još jedan Talijan prošao je u dva seta i to prvopostavljeni Matteo Berrettini koji je imao jednostavan posao protiv Turčina s pozivnicom Ergija Kirkina. Svladao ga je sa 6:0, 6:4 za samo 57 minuta igre, a da je Kirkin pritom uhvatio samo sedam poena ukupno na reternu.

Francuz Tristan Lamasine eliminirao je 78. igrača svijeta Bjelorusa Egora Gerasimova koji je glatko poražen sa 7:6, 6;:2. Gerasimov je više očekivao od ovog meča, u njega je ušao kao favorit, ali je upisao poraz.

Laslo Đere bio je prisiljen predati meč bugarskom kvalifikantu Dimitru Kuzmanovu s kojim teško da bi imao problema u normalnom odnosu snaga.

Vrlo uvjerljiv bio je četvrti nositelj Alex De Minaur koji je prepustio samo tri gema Maleku Jaziriju. De Minaur je konstantno pritiskao dok Jaziri na reternu nije mogao do break lopte te se brzo oprostio od turnira.

U dva seta do prolaza je stigao i Jan-Lennard Struff koji nije imao problema s kvalifikantom Pavelom Kotovim iz Rusije.

ATP Antalya, prvo kolo:
Hugo Grenier (Francuska) - Alex Molčan (Slovačka, Q) 7:5, 6:4
Fabio Fognini (Italija, 3) - Michael Vrbensky (Češka, Q) 6:4, 7:6(4)
Matteo Berrettini (Italija, 1) - Ergi Kirkin (Turska, WC) 6:0, 6:4
Nicola Kuhn (Španjolska) - Matthias Bachinger (Njemačka, Q) 3:6, 6:3, 4:1 predaja Bachingera
Tristan Lamasine (Francuska) - Egor Gerasimov (Bjelorusija) 7:6(6), 6:2
Dimitar Kuzmanov (Bugarska, Q) - Laslo Đere (Srbija) 6:1, 3:2 predaja Đerea
Alex De Minaur (Australija, 4) - Malek Jaziri (Tunis) 6:2, 6:1
Jeremy Chardy (Francuska) - Radu Albot (Moldavija) 6:3, 6:4
Adrian Andreev (Bugarska, Q) - Marsel Ilhan (Turska, WC) 6:4, 6:3
Jan-Lennard Struff (Njemačka, 5) - Pavel Kotov (Rusija, Q) 6:4, 6:3