SP 2021., skupina H, 1. kolo, 14.01.2021, 18:00 h
Slovenija 51:29 Južna Koreja
Južna Koreja

Neravnopravna Južna Koreja teško stradala protiv Slovenije

Branimir Korać • četvrtak, 14.01.2021.

Slovenija je na najbolji mogući način otvorila nastup na Svjetskom prvenstvu u Egiptu. Protiv slabašne Južne Koreje slavila je čak 51:29...

Bilo je to tek zagrijavanje za Sloveniju, rastrčavanje i lakši trening. Južna Koreja, barem ova reprezentacija koja je doputovala u Egipat, nije ravnopravan protivnik. Razlika između ove dvije reprezentacije je ogromna i bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom susret završiti.

Ovo nije najbolja reprezentacija Južne Koreje, brojni važni igrači nisu niti doputovali u Egipat već je doputovala vrlo mlada reprezentacija u kojoj je najstariji igrač bio 1998. godište.

Neiskustvo i naivnost osjetili su se sa svih strana, fizički nedorasli Korejci nisu imali baš nikakve šanse, a Slovenci nisu imali nikakve milosti.

Najviše se sve to očitovalo u fazi obrane koji nikako nije mogla zaustaviti Slovence, uglavnom su Vranješovi igrači dolazili na zicere i laganu realizaciju.

Već nakon desete minute sve je bilo jasno s obzirom da je Slovenija povela s 10:3, tada se vidjelo kako je razlika prevelika i da jednostavno ne postoji način na koji bi se Južna Koreja barem malo ravnopravnije suprotstavila.

Do odlaska na poluvrijeme ta je prednost samo dodatno rasla i narasla na 25:16 na odmoru. Postotak realizacije kod Slovenije bio je fantastičnih 25/30, samo pet promašaja od kojih su četiri bila Jancova kojem je Changwoo Lee obranio neke zicere.

U drugom poluvremenu nije se baš ništa promijenilo. Slovenija je nastavila puniti mrežu Južne Koreje i prednost je nastavila rasti.

Na kraju je na semaforu stajalo 51:29 za Sloveniju, a rezultat sve govori. Oslabljena Južna Koreja jednostavno nije ravnopravan protivnik, posebno ne reprezentaciji kao što je Slovenija.