Split pao kod FMP-a nakon dva produžetka

Matej Kačan • petak, 15.01.2021.

Velika drama u dva produžetka i čak 50 minuta košarke se odvila u Železniku gdje je FMP nakon trilera ipak svladao Split koji nije uspio potvrditi pobjedu nad Budućnosti...

Iako je imao i 15 poena prednosti u prvom poluvremenu i šut za pobjedu u prvom produžetku, Split je ipak poražen na gostovanju u Železniku u sklopu 15. kola ABA lige. Žuti su fantastično otvorili susret, ali su krajem prvog dijela prosuli prednost i uveli susret u egal.

Fantastično je Split krenuo i brzo Ukić i Bajo rade deset razlike, a pred kraj prve i Mesiček podižu na 14. No, Radovanović i Radonjić su za FMP napravili 15:1 krajem prvog poluvremena i sve dobro je poništeno.

U trećoj dolazi do preokreta FMP-a i u posljednju četvrtinu se ulazi s četiri poena viška za domaćina, a onda slijedi odvajanje na sedam i drama u završnici. Pogađale su se trice s obje strane, a ključnu je Luković zabio osam sekundi do kraja za 75:75 i produžetak.

I u produžetku Split ima tri poena viška, ali Radovanović stavlja novu tricu, dok šuteve za pobjedu promašuju Luković i Sani Čampara. Ušlo se i u drugo dodano vrijeme gdje Split radi 4:0, ali je u posljednje četiri minute prosuo tu prednost.

Napravio je FMP 15:4 i imao je sedam razlike, ali je sve zakomplicirao Filip Čović koji je zaradio dvije tehničke i isključenje. Ukić je zabio svoja bacanja, ali nakon toga Luković i Bajo promašuju tri od četiri i FMP ipak slavi s 96:92.

Split je tako propustio sjajnu priliku da skoči na 6-9 omjer, već je upisao deseti poraz, dok je FMP došao do četvrte pobjede, koliko ima i Borac, što je za pobjedu, odnosno dvije više od Cibone i Zadra. Nenadić je vodio FMP s 23 poena, 13 je dodao Radovanović. Kod Splita je 26 imao Luković, 18 uz osam dodavanja je ostvario Ukić.