Cibona bez šanse u povratku igranju, Budućnost svladala Partizan

Matej Kačan • subota, 16.01.2021.

U dvostrukom programu u ABA ligi, očekivane pobjede protiv Partizana i Cibone su upisale momčadi iz samog vrha lige, Budućnost i Mornar iz Bara...

Nakon duge izolacije i odgađanja utakmica zbog koronavirusa, utakmicama su se vratili košarkaši Cibone. Oni su za početak imali dosta težak zadatak, na svom su terenu dočekali Mornar iz Bara koji igra fantastično i u vrhu je lige.

Cibona bez Reynoldsa i Bilinovca nije imala previše šanse pa se držala dok je bilo snage u prvih 15-ak minuta, a onda Mornar radi seriju i dolazi do 15 poena prednosti na poluvremenu. Nije se ništa promijenilo ni u napadački siromašnoj trećoj dionici u kojoj prednost ide i preko 20 poena.

Opuštanje stiže u četvrtoj četvrtini kad je i Ivan Velić u igru ubacio one najmlađe koji su pokazali dobar napadački asortiman za 28:21 u posljednjoj četvrtini i smanjenje razlike na konačnih 92:78. Mornar je lijepo rasporedio poene na sve igrače, a najviše je ubacoio Aleksandar Lazić s 13.

Cibona je ostala na tri pobjede, a najviše je ubacio Toni Nakić s 15 poena. Darko Planinić je imao 14 uz osam skokova. U ranijem susretu je Budućnost svladala Partizan te je skočila na 10-2 omjer, ali je i uprskala šanse Beograđana za doigravanje.

Partizan je nakon 15 odigranih susreta na negativnom 7-8 omjeru i po svoj prilici neće u najbolja četiri, posebno nakon 80:72 poraza u Podgorici. Nikola Ivanović je bio fantastičan s 25 poena, kod Partizana je Rade Zagorac zabio 14.