Alkar i dalje niže poraze, Šibenka uvjerljivo slavila

Matej Kačan • petak, 15.01.2021.

Alkar iz Sinja bilježi niz poraza kojem se ne nazire kraj, a tu je agoniju samo produžila Šibenka koja je na Baldekinu slavila s uvjerljivih 82:68...

Dalmatinski dvoboj na Baldekinu ipak nije ponudio rezultatsku dramu i zanimljivost te je Šibenka dosta lako došla do sedme pobjede u sezoni. U 18. kolu HT Premijer lige Šibenka je s lakih 14 poena razlike svladala Alkar.

Već u prvoj dionici je bilo jasno da je razlika u kvaliteti velika, pogotovo na domaćem terenu za Šibenku. Nezaustavljivi Širko i James Freeman su Sinjanima već u prvih 10 minuta zabili 31 poen, napravili 14 poena viška i do kraja je sve odrađivanje posla.

Razlika se nije previše mijenjala i završila je na istoj udaljenosti kao i nakon prve četvrtine, na 82:68. Alkar je ovim nizom poraza dospio u sam donji dom lige gdje je na tek četiri pobjede i 12 poraza u društvu Furnira.

Freeman je briljirao s 26 poena, 22 i četiri trice je dodao Širko i njih dvojica su imali više od pola poena Šibenke. Kod Alkara je Amerikanac Varence ubacio 15 poena.