SP 2021., skupina B, 2. kolo, 17.01.2021, 20:30 h
Poljska 26:27 Španjolska
Španjolska

Poljaci do posljednjih trenutaka držali Španjolce u neizvjesnosti

Branimir Korać • nedjelja, 17.01.2021.

Najneizvjesnija skupina Svjetskog prvenstva je skupina B u kojoj su se večeras sastali Španjolska i Poljska, a Španjolci su na kraju slavili s 27:26...

Španjolska i Poljska odigrale su vrlo dobru utakmicu koja je okončana u drami pobjedom Španjolske 27:26. Poljaci su do posljednje minute bili u igri za pobjedu, ali jedna izgubljena lopta na ulasku u zadnje dvije minute bila je kobna.

Nakon remija u prvom kolu protiv Brazila, Španjolska u ovoj izjednačenoj skupini trebala je pobjedu. Upisala ju je s golom razlike, a dosadašnji rezultati u skupini samo pokazuju koliko je izjednačena. Zasad je najuvjerljivija pobjeda onih 30:28 Poljaka protiv Tunisa.

Da Španjolska neće imati lagan posao, vidjelo se već u prvom dijeu iako je Španjolska u jednom trenutku imala i četiri razlike. U zadnjih deset minuta prvog poluvremena Riberini izabranici uspjeli su se odvojiti na plus četiri, ali to se kasnije istopilo.

Dobar posao na poljskom golu odradio je Adam Morawski koji je u prvom poluvremenu skupio osam obrana, tri više od Rodriga Corralesa na drugoj strani.

U drugom poluvremenu Poljaci su zaigrali hrabro i nisu posustali. U početku je još Španjolska imala osjetniju prednost, u dva navrata vodila je s pet golova razlike, ali Poljacio su se vratili.

U 38. minuti Španjolska je vodila 19:15, a onda Poljaci rade seriju 5:0, Morawski je potpuno zaključao mrežu ni utakmica se zakomplicirala.

Sve do zadnjih osam minuta nije bilo odvajanja niti na dva gola razlike, onda Španjolci dolaze do vodstva 24:22, ali u zadnjih pet minuta Poljska se vraća golovima Walczaka i Gebale još jednom Španjolci odgovaraju, koristi prijestup Sicka i golom Canellasa dolaze do 27:25.

Olejniczak je brzo smanjio na 27:25, a Španjolci su nesmetano bez pasivne igre zadržali loptu do kraja susreta.

Po pet golova kod Španjolske psotigli su Angel Fernandez, Raul Entrerrios i Daniel Dujšebaev, a kod Poljske Szymon Sicko postigao je šest golova dok je Arkadiusz Moryto dodao pet. Morawski je na kraju skupio 17 obrana.