SP 2021., skupina C, 3. kolo, 19.01.2021, 15:30 h
Japan
Japan 30:29 Angola

Japan prošao dalje i prenosi bod osvojen protiv Hrvatske

Mihaela Bradovski • utorak, 19.01.2021.

Hrvatska rukometna reprezentacija neće prenijeti sva četiri boda u drugu fazu natjecanja. Japan je prošao dalje pobjedom 30:29 protiv Angole i prenosi bod osvojen protiv Hrvatske...

Pretposljednji susret hrvatske skupine, onaj između Japana i Angole, odlučio je o trećem putniku u iduću fazu natjecanja. Zajedno s Hrvatskom i Katarom dalje je prošla izabrana vrsta Dagura Sigurdssona.

Borba za prolazak vrijedna dva boda trajala je svih 60 minute, bez obzira na to što je japanski sastav kraj prvog poluvremena završio na najbolji mogući način. Redom su se u listu strijelaca upisivali Yoshino, dva puta Agarie i Doi i upravo je ta serija donijela azijskom predstavniku četiri pogotka prednosti na odmoru.

I dok rukometaši Angole u prvih pola sata ne mogu biti zadovoljni svojom realizacijom, s trojicom igrača ispod 50 posto uspješnosti šuta, u nastavku je proradio Mario Tati koji je povukao svoju vrstu prema izjednačenju i potpunom povratku u susret.

Dvije minute prije kraja semafor Borg El Arab Arene pokazivao je minimalnih 29:28 za Japan, a nakon što je za +2 pogodio Agarie te na drugoj strani angolski napad izgubio loptu, bilo je jasno kako Angola ostaje na posljednjoj poziciji. Kako je Japanu za prolazak bio dovoljan i remi prilika iz deveterca sa sirenom nije imala na važnosti.

Najviše je pogodaka na susretu postigao Jin Watanabe, sedam iz osam pokušaja dok je u ovu minimalnu pobjedu svojih pet nadodao Hiroki Motoki. Na drugoj strani šest je puta precizan bio Tati, a sva tri pogotka postigao je u nastavku.