SP 2021., skupina C, 3. kolo, 19.01.2021, 18:00 h
Suci: Gjorči Načevski, Slave Nikolov (Sjeverna Makedonija)
Hrvatska
Hrvatska
26:24(13:11) Katar

Hrvatska održala kontrolu nad rezultatom i svladala Katar za prvo mjesto u grupi!

Branimir Korać • utorak, 19.01.2021.

Hrvatska je izborila prvo mjesto u skupini te prenosi tri boda u drugu fazu natjecanja. U zadnjem susretu prve faze svladala je Katar s 26:24.

UKUPNO2302/21

Zadnja utakmica u skupini C odlučivala je o prvom mjestu, a sastali su se Hrvatska i Katar. Hrvatska je upisala pobjedu 26:24 i u drugu fazu natjecanja prenosi tri boda. Šteta zbog onog kiksa na startu gdje je Hrvatska izvlačila bod protiv Japana i nadamo se da taj bod na kraju neće nedostajati.

Hrvatska je protiv Katara imala dosta dobrih razdoblja, bilo je i onih nesigurnih, ali na kraju je pobjeda najvažnija i ona će se računati. Posao u drugoj rundi neće biti jednostavan, ali s ova tri boda Hrvatska ima velike šanse za četvrtfinale.

Od početka je Hrvatska imala kontrolu nad rezultatom, a Katar je bio taj koji je hvatao priključak. Prvu osjetniju prednost Hrvatska je ostvarila kada je vezanim golovima Manuela Štrleka povela sa 6:3, ali brzo se Katar vraća u svoje poznate vode i smanjuje na gol zaostatka.

U zadnje četiri minute prvog poluvremena Katar je uspio poravnati na 10:10, a nakon toga Hrvatska preko Mamića i Martinovića odlazi na 13:11 na poluvremenu.

U drugom dijelu Hrvatska nijednom nije ispustila vodstvo, Katar je u nekoliko navrata dolazio na samo gol zaostatka, ali nijednom nije izjednačio.

U mirnoj završnici Lino Červar je na minuti odmora čestitao igračima na pobjedi, a oni su do kraja susreta primili tek jedan pogodak, nedovoljno da bi Katar unio neku neizvjesnost.

Ono što veseli je maestralan povratak nakon ozljede Marina Šege koji je obranio sva četiri sedmerca s kojima se suočio.

Hrvatska bilježi veliku pobjedu i zadovoljna prolazi u sljedeću fazu natjecanja, tamo će igrati protiv Danske, Bahreina i Argentine.