SP 2021., skupina 3, 1. kolo, 20.01.2021, 15:30 h
Švicarska 20:18 Island
Island

Schmid sa svojom Švicarskom do pobjede nad Islandom

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.01.2021.

Švicarska je stigla do pobjede nad Islandom 20:18 i u tvrdom susretu izborila važne bodove. U turnir su Švicarci stigli kao zamjena, ali su se pokazali u odličnom svjetlu...

U društvu Portugala i Francuske, dvije reprezentacije koje su u nastavak natjecanja prenijele maksimalan broj bodova te Norveške koja se iz utakmice u utakmicu diže, pobjeda je bila imperativ i za Island i za Švicarsku.

U susretu s malo pogodaka oprezne su bile obje strane pa tako tijekom čitavog susreta niti Islanđani niti Švicarci nisu držali više od dva pogotka prednosti na svojoj strani. Prvi su do +2 stigli švicarski rukometaši, zahvaljujući seriji Raemyja, Schmida i Rubina, no na poluvrijeme se otišlo tek pri minimalnih 10:9.

Prva švicarska violina, kapetan Andy Schmid očekivano je preuzeo najveću odgovornost, no njegova realizacija do odlaska na odmor nije pratila broj pokušaja. U strijelce se upisao tri puta uz pet promašaja. S druge strane, svojom predstavom u istom periodu ne može biti zadovoljan Viggo Kristjansson s 0/4.

Rješenje susreta stiglo je u posljednjoj minuti. U nju je Švicarska ušla s pogotkom prednosti i napadom kojeg je sigurno u konačnih 20:18 pretvorio upravo Schmid, strijelac ukupno šest pogodaka iz 14 pokušaja. Dva zgoditka manje postigao je Roman Sidorowicz dok je Portner na vratima skupio 13 obrana.

Najviše pogodaka u dresu Islanda postigao je Olafur Gudmundsson, njih četiri, ali je on ujedno bio i najveći potrošač lopti. Za ostvare učinak trebalo mu je deset šuteva prema protivničkim vratima. Vratar Gustavsson je uz devet obrana dva puta zatresao protivničku mrežu.