SP 2021., skupina 2, 1. kolo, 21.01.2021, 15:30 h
Japan 24:28 Argentina
Argentina

Argentina upisala važnu pobjedu protiv Japana i prijeti Hrvatskoj

Branimir Korać • četvrtak, 21.01.2021.

U prvom susretu druge faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu u skupini 2 Argentina je svladala Japan bez ikakvih problema s 28:24...

Dobar posao odradila je Argentina protiv Japana i upisala je pobjedu koja je ostavlja u igri za četvrtfinale. Argentinci su slavili s 28:24 na krilima nevjerojatnog Federica Pizarra.

Od početka susreta Argentina je imala stvari pod kontrolom i jednostavno je držala Japance na dovoljnoj distanci i nije dopustila da se zakomplicira situacija.

Krenulo je vodstvom Argentine 4:1 i nakon toga Japan je konstantno hvatao zaostatak. Uspio je smanjiti na gol razlike u 14. minuti kada je Yoshino zabio svoj peti gol, a pet golova u tom trenutku imao je i na drugoj strani Pizarro.

Ponovno se Argentina odvojila, Japan smanjio na minus dva, ali na odmor se ipak otišlo sa 17:13 za Argentinu.

U drugi dio Argentina ulazi serijom 3:0, odlazi na sedam golova razlike i vrlo brzo je postalo jasno da Japan klizi u poraz.

Do kraja susreta Japanci su se najviše približili na četiri gola minusa, bliže od toga nije išlo.

Kod Argentina Pizarro je u prvom poluvremenu zabio već devet golova, u drugom dijelu dodao je još jedan. Po pet golova dodali su Diego Simonet i Lucas Moscariello. Leonel Maciel skupio je 14 obrana.

Kod Japana Tatsuki Yoshino skupio je šest golova, a Hiroki Motoki dodao je pet golova.