SP 2021., skupina 2, 1. kolo, 21.01.2021, 20:30 h
Danska
Danska 32:23 Katar

Danci i dalje uvjerljivi, lekciju dobio i Katar

Mihaela Bradovski • četvrtak, 21.01.2021.

Danska je nastavila s uvjerljivim nastupima te je upisala visoku pobjeedu i protiv Katara. Danska je izdominirala susretom i odnijela pobjedu 32:23...

Samo nekoliko sati nakon što je Hrvatska svladala Bahrein Danska se vratila na vodeću poziciju skupine 2. Izabrana vrsta Valera Rivere pala je lakše od očekivanog, a u konačnici je izgubila s pozamašnih 23:32.

Katarani su već do odmora pali na zaostatak od pet pogodaka, a najodlučniji da posao riješe čim prije bili su raspoloženi Mikkel Hansen i Mathias Gidsel s četiri postignuta zgoditka iz jednako toliko pokušaja.

Isto toliko na danski je konto dodao i Bramming dok su napad na drugoj strani solo potezima vukli prvo Zakkar, a zatim Marzo. Njih su dvojica zajedno postigli devet od 12 golova koliko ih je Danska primila u tih prvih pola sata.

Malo su Kataru značili pokušaji u nastavku, posebno se to odnosi na 4:0 seriju na ulasku u zadnjih deset minuta, jer rijetko se događa da Danska kada i na trenutak osjeti da je preuzela kontrolu nad susretom istu prepusti protivniku. Pogotovo kada taj protivnik nema niti širinu niti brzinu s kojom joj može parirati.

Pet pogodaka prednosti, s koliko se ušlo u nastavak, na kraju su izabranici Nikolaja Jacobsena pretvorili u zamalo dvoznamenkastu pobjedu. Mikkel Hansen postigao je osam zgoditaka, svojih šest dodao je Gidsel dok je Frankis Marzo autor više od polovice katarskih pogodaka.