SP 2021., skupina 2, 1. kolo, 21.01.2021, 18:00 h, Kairo
Suci: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (Francuska)
28:18(13:8) Bahrein
Bahrein

Bahrein apsolviran, Hrvatska puna samopouzdanja ide na Argentinu

Branimir Korać • četvrtak, 21.01.2021.

Hrvatska je drugu fazu natjecanja na Svjetskom prvenstvu otvorila sjajnim nastupom i visokom pobjedom protiv Bahreina 28:18. Slijedi Argentina, velika i teška utakmica, možda i ključna u borbi za četvrtfinale.

UKUPNO1802/21

Hrvatska je odradila jako dobar posao na startu druge faze natjecanja. Protiv Bahreina je slavila bez ikakvih problema s 28:18, obrana je bila sjajna, napad također sve bolji, jednostavno Hrvatska je pokazala napredak i to je najbitnije.

Od početka susreta Hrvatska je igrala ozbiljno i kvalitetno, stvorila je brzo visoku razliku, a Bahrein se mučio kako uopže doći do pogotka.

Kako je Hrvatska igrala u fazi obrane u prvih 20 minuta, dovoljno govori podatak da je u 20. minuti na semaforu stajalo 9:2 za Hrvatsku. Bahrein je do kraja prvog dijela uspio samo smanjiti na 13:8, više iod toga nije uspio bnapraviti već je ovo bio maksimum što je mogao. S druge strane Hrvatska je dominirala i u napadu, bez previše problema dolazila je do pogodaka.

Na odmoru je na semaforu stajalo 13:8 za Hrvatsku, a početak drugog dijela nije donio nikakve promjene.

Hrvatska je održavala razliku bez ikakvih problema, Bahrein se nikako nije mogao spustiti ispod minus pet.

U završnici susreta Hrvatska je podigla razliku na deset golova prednosti, zadnja četiri gola na susretu postigla je Hrvatska za dvoznamenkastu razliku na kraju.

Ono što je bilo dobro je svakako igra u fazi obrane, zatim fantastični Zlatko Horvat koji je apsolutno izdominirao susretom, Ivan Martinović koji je nastavio igrati u visokoj formi, ali i Marin Šego koji je ponovno pokazao koliko je nedostajao Hrvatskoj protriv Japana.

Što se tiče Bahreina - jako dobar vratar i jako dobar Al Sayyad, više od toga ne. Vidi se zašto je autsajder skupine.

Hrvatsku sada čeka Argentina, teži protivnik, ali Hrvatska je favorit i tako se mora i postaviti.