SP 2021., skupina 1, 1. kolo, 21.01.2021, 18:00 h
Mađarska 29:23 Brazil
Brazil

Mađari i dalje stopostotni, pao je i Brazil

Mihaela Bradovski • četvrtak, 21.01.2021.

Mađarska zasad izgleda sjajno i još uvijk je na stopostotnom učinku. Nova pobjeda stigla je protiv neugodnog Bratzila i to s rutinskih 29:23...

Pobjedom nad Brazilom Mađarska se izdvojila na vodećoj poziciji skupine 1, s dva boda ispred Poljske, dok su južnoamerikanci ostali na tek jednom prenesenom bodu iz prve faze susreta. Iz njihovih leđa nalazi se tek slabašni Urugvaj.

Brazilci su remijem krenuli u ovo Prvenstvo, i to remijem s europskim prvacima, no nakon tog obećavajućeg početka nisu uspjeli pružiti igre koje bi potvrdile kako uspjeh iz prvog kola nije bio tek slab dan protivnika.

I dok je prvih 15-ak minuta dvoboja proteklo u ravnopravnoj igri, u drugoj polovici prvog poluvremena mađarski je sastav krenuo po odvajanje i to je odvajanje do odlaska na odmor podigao na pet razlike.

Mađarskim su napadom dirigirali Mathe, Banhidi i Bodo dok je na drugoj strani terena Langaro, kada je u pitanju prvih 30 minuta igre, realizatorski nestao nakon devete minute i svog trećeg zgoditka.

U nastavku susreta mađarski je sastav kontrolirao situaciju na terenu i Brazilu nije dopustio dalje od dolaska na tri pogotka zaostatka. U 41. minuti Ponciano je poentirao za 17:20, ali odgovor na taj gol stigao je u obliku mađarske 4:0 serije i potpunog rješenja susreta.

Mogao je Brazil na kraju upisati i uvjerljiviji poraz da u posljednje dvije minute dva puta nije poentirao Hackbarth. U njegovim je redovima raspoloženiji od ostatka momčadi bio tek Langaro s ukupno osam pogodaka.

Na mađarskoj strani napadački učinak ravnopravnije je podijeljen pa je tako Banhidi pet puta poentirao dok su četiri puta precizni bili Mathe, Sunajko i Bodo. Vratar pobjedničkog sastava Roland Mikler skupio je 15 obrana.