SP 2021., skupina 2, 2. kolo, 23.01.2021, 15:30 h
Katar 28:23 Bahrein
Bahrein

Kubanci predvodili Katar do pobjede protiv Bahreina

Mihaela Bradovski • subota, 23.01.2021.

Katar je slavio protiv Bahreina 28:23. Pobjeda je to koja Katarane teoretski zadržava u borbi za četvrtfinale, ali mora mu se dosta toga poklopiti...

Kontinentalni dvoboj Katara i Bahreina otvorio je drugo kolo drugog kruga skupine 2. S ove subote osvojena dva boda izabrana vrsta Valera Rivere nalazi se na trećoj poziciji s četiri osvojena boda, a s koliko šanse ulazi u posljednje kolo više će se znati nakon dvoboja između Hrvatska i Argentine.

Iako je prvih pola sata Bahrein u konačnici dobio s pogotkom prednosti, Katarani su bili ti koji su u laganom vodstvu proveli gotovo čitav taj period. Da li bi rukometaši Bahreina napravili više da četiri minute nakon što su preuzeli vodstvo nije stigao kraj prvog dijela teško je znati, ali u nastavak nisu ušli na istoj razini.

To je reprezentacija Katara iskoristila za 6:0 seriju u režiji Capotea, Marza i Berracheda i na ulasku u posljednjih 15 minuta povela je s 21:16. Sastav Bahreina deset je minuta bezuspješno pokušavao naći put do protivničke mreže, a svoju je jedinu seriju veću od 2:0 upisao kada je sve već bilo gotovo.

Četiri minute prije kraja pogotkom Alsalatne stižu do 20:26, a nakon njega u nizu pogađaju i Fadhul te Alfardan te ublažavaju poraz na konačnih -5. S pet je pogodaka iz šest pokušaja najbolji u dresu poraženog sastava bio Mohamed Ahmed dok Mahdi Saad ima za čime žaliti, s dva pogotka i četiri promašaja bio je najslabiji igrač Bahreina.

S druge strane, još su jednom najbolji bili Rafael Capote (9) i Frankis Marzo (8) koji su zajedno postigli 17 od ukupno 28 katarskih pogodaka. Danijel Šarić zaustavio je devet protivničkih pokušaja.