SP 2021., skupina 3, 3. kolo, 24.01.2021, 15:30 h
Alžir
Alžir 24:27 Švicarska

Schmid i Portner predvodili Švicarsku do pobjede

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.01.2021.

Švuicarska se novom pobjedom oprostila od Svjetskog prvenstva. Slavila je protiv Alžira 27:24 i tako ostavila bolji od nekih koji su se normalnim putem probili na Svjetsko prvenstvo...

U društvu Francuske, Norveške i Portugala, reprezentacije Švicarske i Alžira ostale su bez šanse za nastupom u eliminacijskoj fazi SP-a i prije posljednjeg kola skupine 3. Švicarci su u susret ušli s dva boda prednosti kao i ulogom favorita što su na kraju i potvrdili.

Prva polovica prvog dijela protekla je uglavnom u igri pogodak za pogodak, niti jedan sastav nije ostvario više od dva zgoditka prednosti, a onda nakon 16. minute kreće serija prvo na jednoj, a potom i na drugoj strani za konačnih +2 za Švicarce na startu drugog poluvremena.

U prvih pola sata švicarsku je vrstu još jednom i realizatorski predvodio kapetan Andy Schmid sa šest postignutih zgoditaka, a na putu do ostvarenog vodstva pomogao je i vratar Portner sa sedam obrana.

Puno toga se nije promijenilo niti u nastavku dvoboja. Iako je Švicarska u 41. minuti vodila 22:16 Alžirci su odmah potom odgovorili svojom 3:0 serijom. Završnica je na kraju bila neizvjesnija u odnosu na Švicarska očekivanja, no afričkoj je vrsti na kraju ponestalo vremena.

Sadok i Saker približili su Alžir na -2, ali tada se već ušlo u posljednju minutu dvoboja. Točku na i stavio je Tynowski.

Schmid je dvoboj završio s devet postignutih pogodaka, Portner je skinuo 14 protivničkih šuteva dok je strijelac posljednjeg zgoditka na susretu, Tynowski, precizan bio šest puta uz stopostotan učinak. Šest je pogodaka na drugoj strani postigao Abdi Ayoub.