SP 2021., skupina 3, 3. kolo, 24.01.2021, 18:00 h
Island 33:35 Norveška
Norveška

Norvežani odradili svoj dio posla i čekaju rasplet skupine

Branimir Korać • nedjelja, 24.01.2021.

Norveška je upisala pobjedu u trećem kolu glavne runde Svjetskog prvenstva. Svladala je Island s 35:33 i tako odradila svoj dio posla. No i dalje nije osigurala četvrtfinale...

Norveška se našla u situaciji da je jedan poraz još iz prvog kola, bez obzira na sve pobjede nakon toga, može izbaciti s Prvenstva. U trećem kolu slavila je 35:33 protiv Islanda i sve što preostaje je nadati se da će joj Francuzi pomoći.

U drugoj utakmici pobjeda Portugala protiv Francuske od jednog do šest golova razlike vodi dalje Portugal i Francusku, a izbacuje Norvešku. Ostali rezultati ipak idu u prilog Norvežanima.

Protiv Islanda su odigrali solidnu utakmicu, ponešto nervoznu što je i očekivano. Napad je funkcionirao, ali obrana nije baš bila na visokoj razini.

U prvih 15 minuta Norvežani su se uspjeli odvojiti na 8:5 i održavali su prednost sve do pet minuta prije kraja prvog dijela kada se Islanđani vraćaju i poravnavaju na 17:17.

U drugom dijelu Norveška se odmah odvojila i povela s 22:19 te se činilo da će slomiti otpor Islanđana. Nije išlo tako glatko, iako je zaostajao i pet golova deset minuta prije kraja, Island je uspio serijom 4:0 smanjiti na samo gol razlike.

Tri i pol minute prije kraja imali su Islanđani i napad za poravnanje, ali Bjarki Mar Elisson s krila ne zabija, Harald Reinkind zabija na drugoj strani i Norvežani su nekako uspjeli privesti meč kraju.

Upisali su pobjedu 35:33, Sander Sagosen postigao je osam golova, Harald Reinkind šest, a Goran Johannessen pet golova. Kod Islanda su se istaknuli Bjarki Mar Elisson sa šest golova i Olafur Andres Gudmundsson s pet pogodaka.