Zadar 's pola gasa' prošao kroz Sinj

Matej Kačan • srijeda, 27.01.2021.

U zaostalom susretu 15. kola HT Premijer lige, košarkaši Zadra su s lakih 75:55 svladali Alkar iz Sinja te su se zadržali na prvom mjestu ljestvice...

Košarkaši Zadra uspješno su završili svoju seriju gostovanja. Nakon pobjede nad Krkom i Hermesom, Zadrani su u trećoj utakmici u četiri dana u gostima svladali i sinjski Alkar za zadržavanje prvog mjesta na ljestvici HT Premijer lige.

Sporije je krenuo Zadar, nekako uspavano i to je Alkar iskoristio za 19:12 vodstvo na koncu prve dionice. Nije se to dugo održalo, do poluvremena je Zadar zaigrao bolju obranu i protivniku je dozvolio tek devet poena u drugih 10 minuta te je preokrenuo na 32:28.

Još bolji napad uz jednako dobru obranu u trećoj donosi i konačni slom Alkara i 26:9 seriju za 21 poen razlike, a posljednju su dionicu iznijeli oni nešto mlađi pa razlika nije rasla, već se zadržala na 75:55 i pobjedu Zadra.

Domagoj Vuković je bio sjajan s devet poena, ali 11 skokova i sedam dodavanja, dok je Kodi Justice ubacio 21. Kod Alkara je Hasan Varence zabio 15 uz 14 skokova.