HT Prva liga, 18. kolo, 30.01.2021, 17:05 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Dario Bel (Osijek), Goran Pataki (Đakovo),, Kruno Šarić (Županja)
Deni Jurić 65'
Šibenik

Dinamo šokiran na Maksimiru: Šibenik do povijesnog uspjeha

Branimir Korać • subota, 30.01.2021.

Nikada ranije Šibenik nije napustio Maksimir neporažen. Ovaj put ne samo da je ostao neporažen već je i upisao pobjedu 2:1...

Isnik Alimi
61'
13
Nikola Rak
61'
29
Ivan Laća
74'
10
Alvaro Martin de Frias
74'

Krunoslav Rendulić

Sredinom tjedna Dinamo je slavio protiv Hajduka pa bijesnio na suce, sudačku organizaciju, HNS, gubio energiju bez veze i nekako olako dočekao Šibenik. Za to je kažnjen, Šibenčani su slavili 2:1.

Dosad je Šibenik uredno gubio na gostovanjima kod Dinama, ali ovaj Šibenik je hrabriji i konkretniji, pokazao je to i protiv Lokomotive u prošlom kolu, ali i u brojnim susretima ove sezone.

Već u prvih pet minuta Šibenčani su zaprijetili, a da misle ozbiljno, pokazali su u 13. minuti kada su poveli 1:0 golom Emira Sahitija. Sahiti je opalio s više od 20 metara, Livaković je zaspao i zakasnio s intervencijom.

Dinamo je očekivano preuzeo inicijativu i stigao do izjednačenja u 22. minuti. Na odbijenu loptu u kaznenom prostoru najbrže jedošao Atiemwen i iz blizine je pogodio za 1:1.

Do kraja prvog dijela najbolju priliku imao je Šibenik, Jurić je pobjegao Dinamovoj obrani, ali je pucao loše.

U drugom dijelu Dinamo je pritiskao, ali Šibenik je opet zabio. U 65. minuti Sahiti je povukao kontru, dao loptu na nekih 20 metara za Jurića koji krasno pogađa za 2:1.

Do kraja susreta pokušavali su Modri doći do preokreta, ali nisu uspjeli stvoriti ozbiljnu prijetnju.