Premiership, 21. kolo, 31.01.2021, 17:30 h
West Ham 1:3 Liverpool
Liverpool

Salah slomio West Ham za skok na treće mjesto

Matej Kačan • nedjelja, 31.01.2021.

U 21. kolu Premier lige, Liverpool je pobjedom nad West Hamom iskoristio kikseve Manchester Uniteda i Leicestera te se jednima približio, a druge preskočio...

Nogometaši Liverpoola su se uspjeli vratiti na pobjednički put s dva slavlja u nizu. Nakon Tottenhama, Liverpool je svladao i West Ham u sklopu 21. kola Premier lige te se popeo na treće mjesto sa samo bodom zaostatka za Manchester Unitedom i četiri iza Cityja koji ima i utakmicu manje.

West Ham je ove sezone jedno od najugodnijih iznenađenja Premier lige i leži na petom mjestu, a i u ovom je susretu dugo odolijevao napadima aktualnih prvaka. 0:0 je na semaforu stajalo do 57. minute kad je na scenu stupio Mohamed Salah koji je riješio susret s dva pogotka.

Nije niti bilo mnogo prilika do tog pogotka, a u 57. je Egipćanin sam uzeo loptu, napravio prodor i pucao s desetak metara u gornji kut. 11 minuta kasnije Salah je opet strijelac, a ovaj put ima pomoć Shaqirija koji je ubacio ispred domaćeg vratara, a Salah iz prve dobro gađa i svladava Fabianskog.

U 84. je Liverpool kompletno riješio susret kad je Roberto Firmino pronašao Georginija Wijnalduma koji ima lak posao i pogađa praznu mrežu za 3:0. Do počasnog pogotka je West Ham stigao u 87. minuti nakon udarca iz kuta kojeg je u mrežu pospremio Craig Dawson.