SEHA liga, skupina B, 2. kolo, 01.02.2021, 20:15 h
Vardar Skoplje 27:26 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe propustio veliku priliku za bodove kod Vardara

Branimir Korać • ponedjeljak, 01.02.2021.

Rukometaši Nexea poraženi su na gostovanju kod Vardara i imaju za čim žaliti. Imali su priliku u najmanju ruku izvući remi, a uz malo više koncentracije i upisati pobjedu...

U iščekivanju da Branko Tamše u potpunosti preuzme, Našičani su odradili i gostovanje kod Vardara u sklopu SEHA lige i u tijesnom susretu upisali su poraz 27:26.

Velikim dijelom susreta Vardar je imao komotnu prednost, ali sredinom drugog dijela Nexe se probudio, potpuno uhvatio priključak i do kraja se vodila velika bitka.

Našičani su imali loš ulazak u utakmicu i domaćin je brzo poveo s 4:0 da bi prvi gol gosti postigli tek u osmoj minuti kada je Fran Mileta smanjio iz sedmerca.

U jednom trenutku u prvom dijelu Nexe je došao na gol zaostatka, bilo je to u 19. minuti kada je Jaganjac smanjio na 11:10, imao je Mileta veliku priliku iz sedmerca poravnati, ali pogodio je vratnicu.

Umjesto da se Nexe potpuno vrati, Vardar se odvaja preko Georgievskog i Jotića te na odmor odnosi vodstvo 15:12.

Na sredini drugog poluvremena gosti su vraćaju u utakmicu. Nexe radi seriju 3:0 i poravnava na 23:23 te se do kraja susreta igra praktički gol na gol.

U završnici je Nexe imao napad za poravnanje, ali Borko Ristovski brani dva pokušaja Kevića i odvodi Vardar do pobjede 27:26.

Kod Vardara Ivan Čupić i Filip Taleski upisali su po šest golova, a kod gostiju Janko Kević zabio je sedam golova.