SEHA liga, skupina A, 2. kolo, 06.02.2021, 20:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 26:23 Eurofarm Pelister

PPD Zagreb u zadnjih deset minuta osigurao pobjedu protiv Pelistera

Branimir Korać • nedjelja, 07.02.2021.

Rukometaši PPD-a dobro su otvorili novu sezonu SEHA lige. Nakon dugačkog niza poraza, spojili su dvije pobjede na startu što će im svakako pomoći u podizanju samopouzdanja...

Dvije pobjede zaredom nešto je što je Zagrebu najviše trebalo u ovom SEHA startu. Naporan i težak početak sezone kroz Ligu prvaka doveo je do niza poraza i potpunog pada samopouzdanja, ali ove dvije pobjede puno će značiti.

U drugom susretu svladan je Eurofarm Pelister kojeg su Plinari svladali s 26:23. U zanimljivom dvoboju odluka je pala u zadnjih deset minuta kada je Šolina momčad odmaknula i otišla prema pobjedi.

Dugo se vodila izjednačena borba, a PPD Zagreb se prvi našao u značajnijem minusu kada je Eurofarm golom Josipa Perića poveo s 11:8 u 21. minuti susreta. Do odlaska na odmor Eurofarm je zadržao vodstvo i u drugi dio ušao s prednosti 14:11.

Odmah na početku drugog dijela Perić s još dva gola odvoji Eurofarm do najviših 16:11, ali Zagreb se ubrzo probudio i serijom 5:0 potpuno vratio u utakmicu.

Na ulasku u zadnjih deset minuta uslijedila je serija 4:0 s kojom je potpuno prelomio utakmicu i poveo s 24:20 od čega se Eurofarm nije uspio oporaviti.

U redovima Zagreba najefikasniji s pet golova uz stopostotan učinak bio je Senjamin Burić, a kod Eurofarma Perić je skupio sedam pogodaka.