City deklasirao Tottenham uz dva pogotka Gündogana

Matej Kačan • subota, 13.02.2021.

U 24. kolu Premier lige su nogometaši Manchester Cityja nastavili svoju dominaciju i niz pobjeda. City je ovaj put svladao Tottenham s 3:0...

Nogometaši Manchester Cityja deklasirali su Tottenham u najzvučnijem susretu 24. kola Premier lige. City sad ima sedam bodova ispred drugog Leicestera te 13 više od aktualnog prvaka Liverpoola. Tottenham je porazom ostao na tek osmom mjestu i upisuje četvrti poraz u posljednjih pet susreta.

Pragmatični pristup Tottenhama ovog puta nije uspio jer je najbolju priliku za vodstvo Harry Kane iz slobodnjaka zapucao u vratnicu, a onda slijedi greška obrane Spursa i Pierre-Emile Hojbjerg radi prekršaj za kazneni udarac. U 23. je udarac s bijele točke realizirao Rodri.

Može do poluvremena City i do 2:0, ali Gabriel Jesus puca u gredu. No, u drugom poluvremenu je City ipak riješio i prelomio susret i to preko Ilkayja Gündogana koji pogađa u 50. i 66. za dva i 3:0 te City bježi na Tottenhamu nedostižnu prednost.

Do kraja Tottenham nije stvorio ništa, dok je City promašio još dvije bolje prilike i sve skupa završava s 3:0 za povećavanje uvjerljive prednosti Građana na vrhu.

U drugom susretu dana je Brighton nastavio svoj niz nepobjedivosti. Brighton izgleda kao goropadna ekipa, potpuno drukčija od početka sezone i na domaćem je terenu potpuno izdominirao Aston Villu, ali pogodaka nije bilo i sve završava remijem.