Premiership, 24. kolo, 14.02.2021, 17:30 h
Arsenal 4:2 Leeds United
Leeds United

Arsenal u golijadi svladao Leeds, hat-trick Aubameyanga

Matej Kačan • nedjelja, 14.02.2021.

U 24. kolu Premier lige su nogometaši Arsenala svladali i preskočili Leeds s 4:2 uz hat-trick Pierrea Emericka Aubameyanga...

Fantastičnih 47 minuta uz opuštanje u drugom dijelu je Arsenal odigrao u sklopu 24. kola Premier lige protiv Leedsa. Topnici su odradili poluvrijeme i početak drugog tako da su u potpunosti odgovarali svom nadimku i u 47 minuta su zabili četiri pogotka.

Briljirao je Pierre-Emerick Aubameyang koji je postigao hat-trick, a otvorio je golijadu u 13. minuti kad je lijepo pogodio nakon što je povukao loptu po dodavanju Granita Xhake. Čekalo se 28 minuta na novi pogodak, a onda je Illan Meslier bio preoštar u startu u svom kaznenom prostoru pa sudac pokazuje na bijelu točku.

Aubameyang je precizan i u ovoj situaciji, a četiri minute kasnije je proradila španjolska kombinacija kad je Dani Ceballos poslužio Hectora Bellerina koji iz blizine sjajno pogađa i postavlja 3:0. Sam početak drugog dijela donosi novi pogodak.

Emile Smith Rowe je ubacio, a lopta je preletjela sve i Aubameyangu je samo preostalo da se nakloni i pogodi praznu mrežu za visokih 4:0. Da uzbuđenje ne izostane se pobrinuo Leeds pa u 58. minuti Pascal Strujik glavom postavlja 4:1, a devet minuta kasnije Helder Costa smanjuje na dva razlike.

U 76. Aubameyang ima priliku i za četvrti gol, ali njegov sjajan udarac odsjeda na gredi. Pogodaka do kraja nema, drama je izostala pa Arsenal dolazi do 10. mjesta na tablici i preskače upravo svog današnjeg protivnika koji je ostao na 11. mjestu s 32 boda.