HT Prva liga, 22. kolo, 20.02.2021, 15:00 h, Aldo Drosina
Suci: Fran Jović (Zagreb), Vedran Đurak (Sisak), Luka Pušić (Zagreb)
Matej Senić 88'
Varaždin

Varaždin s igračem manje uzeo tri velika boda u Puli

Branimir Korać • subota, 20.02.2021.

Nogometaši Varaždina odnijeli su važne bodove u borbi za opstanak. Svladali su u gostima Istru 1961 s 1:0 iako su najvećim dijelom, drugog poluvremena imali igrača manje...

Sjajni Dinko Horkaš i neprecizni Istrini napadački zaslužni su za pobjedu Varaždina u gostima kod Istre 1961. Domaćinu su bodovi bili iznimno važni, trudili su se i pokušavali, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Već u prvih deset minuta Istra je mogla do vodstva. Prvo je Horkaš sjajno obranio pokušaj Guzine iz blizine, a zatim je odmah nakon toga Blagojević udarcem izvana pogodio vratnicu.

Sve do 28. minute malo toga se događalo na travnjaku, a onda je Istra dobila kazneni udarac. Horkaš je u 16 metara srušio Gržana, Jović se konzultirao s VAR-om i dosudio penal. Izveo ga je Lončar, ali Horkaš odlično brani.

Do kraja porvog dijela zaprijetio je i Varaždin i to u 41. minuti kada je Peco dobio loptu na 13-14 metara, ali pucao loše i preko gola.

U drugom dijelu vrlo brzo gosti ostaju s igračem manje nakon što je Stolnik zaustavio Gržana u pohodu prema golu.

No to nije bilo dovoljno, Horkaš je i dalje dobro branio i nije dopuštao pogodak, a na drugoj strani u 88. minuti Matej Senić zabija za 1:0. Postonjski je ubacio iz slobodnog udarca, a Senić lakoćom glavom zabio.

U sudačkoj nadoknadi domaćin još dva puta pogađa vratnicu, posebno velik promašaj bio je Šipošev i ostalo je 1:0 za goste.