HT Prva liga, 22. kolo, 20.02.2021, 17:05 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Bel (Osijek), Ivan Janić (Ilok), Kristijan Novosel (Gat)
Josip Mitrović 80'
Gorica

Gorica izgleda sve bolje, lakoćom stigla do pobjede u Kranjčevićevoj

Mihaela Bradovski • subota, 20.02.2021.

Lokomotiva ne izgleda dobro, ali zato Gorica izgleda sve bolje. Pokazala je to u međusobnom dvoboju u kojem je glatko slavila s 3:0...

Siniša Oreščanin ima razloga za zadovoljstvo. Igrači Gorice sve bolje usvajaju njegove zamisli i Gorica izgleda sve kompaktnije, smislenije i bolje. Protiv Lokomotive je imala stvari pod kontrolom od samog početka, točnije od neke 20. sekunde nakon što su Lokosi krenuli dobrom prilikom.

Imala je Lokomotiva tu šansu u prvoj minuti preko Kallakua nije je iskoristila, a onda je krenuo pad.

U desetoj minuti Gorica je stigla do vodstva, iz kornera je ubacio Kristijan Lovrić, Matthew Steenvoorden je ostao sam pred golom i glavom je poslao loptu u mrežu.

Taj pogodak je ujedno bilo i posljednje vrijedno spomena što smo vidjeli u ovom poluvremenu.

U drugom dijelu krenulo je s izmjenama, nešto planiranim, nešto prisilnim poput one kod Lokosa kada je iz igre morao Kemal Osmanković koji je jako nezgodno pao i u bolovima ostao na travnjaku.

Goričine izmjene bile su pun pogodak. Tako je u 74. minuti Hamad osvojio loptu i proigrao za Matara Dieyea koji pogađa s ruba kaznenog prostora.

Osim njih dvojice, još jedan igrač koji je ušao u drugom dijelu se istaknuo. Riječ je o Josipu Mitroviću koji je zabio za 3:0 na dodavanje Matara do kojeg je Santini odbio loptu nakon što je obranio šut Lovrića.

Tri bitna boda za Goricu, a Lokomotiva je u problemima. Novi visok poraz uz loš dojam.