Osasuna 0:2 Sevilla
Sevilla

Sevilla svladala Osasunu, igrali Budimir i Rakitić

Matej Kačan • ponedjeljak, 22.02.2021.

U posljednjem susretu 24. kola La Lige, Sevilla je na gostovanju kod Osasune upisala novu pobjedu u sad već podužem nizu te je samostalno zauzela treću poziciju na tablici...

Nogometaši Seville iskoristili su kiks Barcelone kako bi pobjedom nad Osasunom samostalno zasjeli na treće mjesto ljestvice. Nije to bila neka blistava partija, ali je Osasuna svoju najbolju priliku propustila, dok je Sevilla zabila dvije.

Oier je u četvrtoj minuti potratio najbolju priliku domaće ekipe jer je udarac nakon ubačaja poslao u vratnicu, a u 19. minuti Sevilla vodi iz prve prave prilike. Udarac iz kuta je izveo x, a najviši u skoku je Diego Carlos za 1:0.

Andalužani su drugi pogodak postigli u pravom trenutku da unište svaku nadu domaćinu. Bilo je to početkom drugog poluvremena kad je Munir El Haddadi napravio sve, a Luuku de Jongu je preostalo samo svladati vratara za 2:0 u 49. minuti i kraj šansi za domaćina iz Pamplone.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a vrijedi zabilježiti i nastup po jednog hrvatskog nogometaša na svakoj strani Ante Budimir je krenuo u prvih 11 domaćina, ali je u 84 minute ostao bez učinka, dok je Ivan Rakitić kod gostiju u igru ušao u 66. minuti.