Isak hat-trickom deklasirao Alaves, Huesca iznenadila Granadu

Matej Kačan • nedjelja, 21.02.2021.

Dva susreta 24. kola španjolske La Lige donijela su jedan očekivan rezultat i jedno iznenađenje. Real Sociedad je očekivano deklasirao Alaves s 4:0, dok je fenjeraš Huesca iznenadio Granadu...

Nakon krize koja je zbog pretrpanog rasporeda potresla Real Sociedad na prijelazu između dvije godine, forma baskijske ekipe se stabilizirala, barem u domaćoj ligi. Sociedad je protiv Alavesa upisao i treću domaću pobjedu u nizu i dodatno se učvrstio na petom mjestu tablice.

Briljirao je Alexander Isak, švedski je napadač u 4:0 pobjedi zabio čak tri pogotka i utabao je put prema slavlju. Isak je prekinuo mučenje bez pogotka u 41. minuti, a na otvaranju drugog dijela u 49. je postavio 2:0 i uvelike olakšao ostatak susreta.

Čekalo se na novi pogodak do 62. kad je kapetan Mike Oyarzabal asistirao Šveđaninu koji kompletira hat-trick, a točku na i postavlja Portu u 73. minuti na asistenciju Davida Silve.

U drugom susretu je bilo mnogo dramatičnije i sve je završilo iznenađenjem. Činilo se da će deveta Granda imati još jedan običan dan u uredu kad je Quina zabio za vodstvo kod fenjeraša Huesce. U 16. minuti je kazneni udarac za domaćina promašio Mir i sve je mirisalo na rutinsku pobjedu, ali se u samo 15 minuta na kraju prvog poluvremena Granada raspada.

Zabili su Escriche, Pulido i Foulguier autogol i od 31. do 44. minute je domaćin tri puta tresao mrežu i okrenuo na 3:1. U drugom dijelu je Soro smanjio na 3:2, ali Granada nije uspjela doći do remija i Huesca s ova tri boda dolazi na dva boda od Eibara, Elchea i Valladolida koji okupiraju mjesta od 17. do 19. na tablici.

Svoje krizno razdoblje je u posljednjem susretu dana nastavio i Villarreal. Žuta podmornica niže samo remije uz pokoji poraz, a ovaj put je remizirala protiv Athletic Bilbaa. Moreno je doveo Villarreal u vodstvo, ali je izjednačio Berenguer. Sociedad je tako Villarrealu pobjegao na četiri boda prednosti.