Barcelona 3:0 Elche
Elche

Messi opet dominirao, Barcelona se vratila na treće mjesto

Matej Kačan • srijeda, 24.02.2021.

Svoj zaostali susret prvog kola La Lige su odigrali Barcelona i Elche. Katalonci su termin koji inače pripada Ligi prvaka iskoristili za nadoknadu, a sigurnom 3:0 pobjedom su se vratili na treće mjesto...

Dok njihovi najveći rivali igraju u Ligi prvaka protiv Atalante, nogometaši Barcelone koji su prošli tjedan teško nastradali protiv PSG-a europski termin koriste za nadoknadu propuštenog u domaćoj ligi. Barcelona je tako odigrala zaostali susret prvog kola protiv Elchea.

Opet Barcelona nije izgledala baš uvjerljivo, a posebno se to odnosilo na prvo poluvrijeme u kojem je najaktivniji bio Trincao, ali je Elche izdržao bez pogodaka. No, u drugom dijelu na scenu stupa Leo Messi koji je opet izdominirao te je donio pobjedu svojoj momčadi.

Messi je pogotkom otvorio već u 48. kad ga je sjajnom loptom u prostor pronašao Martin Braithwaite te je tako presjekao Elche već na startu drugog dijela. Točno 20 minuta kasnije je 2:0, a Argentinac je ovaj put pokazao magiju bez ičije pomoći svojim karakterističnim slalomom kroz obranu uz neobranjiv udarac.

Nije prošlo dugo, a večeras vrlo raspoloženi Braithwaite je upisao i drugu asistenciju za starosjedioca u Barceloni. Ovaj put je u 73. glavom spustio loptu za Jordija Albu koji nema težak posao za 3:0. Završnica pripada Antoineu Griezmannu koji se svojski trudio, ali do pogotka nije stigao.

Francuz je u 81. pogodio gredu iz blizine, a već iz sljedećeg napada je jako dobru situaciju i praktički zicer zapucao pokraj vrata. No, Barcelona se žaliti neće jer se brzo oporavila od remija s Cadizom te se vratila na treću poziciju te ima samo dva boda manje od Reala.