Barcelona nezaustavljiva, Načinović među boljima kod Celja, Čupić i Gadža dobri kod Vardara

Branimir Korać • četvrtak, 25.02.2021.

Odigrana su još dva susreta rukometne Lige prvaka, a uspješniji su bili gosti. Barcelona i Vardar slavili su u Sloveniji i Norveškoj...

Barcelona je i dalje stopostotna u Ligi prvaka i nakon gostovanja u Celju. Upisala je novu pobjedu, ovaj put 32:29, a Slovenci mogu biti zadovoljni otporom koji su pružili. Imali su i vodstvo na odmoru 17:16, u zadnjih deset minuta prvog dijela i tri gola prednosti.

Barca je u drugo poluvrijeme upšla serijom 5:0, Celje se uspjelo još jednom vratiti i nakratko povesti, ali nakon što je izjednačilo na 29:29 u 55. minuti, do kraja više nije došlo do pogotka.

Kod Barcelone su se istaknuli Luis Frade sa sedam golova te s po pet Domen Makuc i Haniel Vinicius Langaro. Luka Cindrić postigao je dva pogotka uz šest asistencija. Kod Celja Miljan Vujović skupio je 14 obrana, Domen Novak sedam golova, a Veron Načinović pet. Josip Šarac dodao je jedan gol.

Vardar je također bio u zaostatku pa je u završnici susreta otišao do pobjede. On je kod Elveruma četiri minute prije ktaja gubio 32:30 pa je susret završio serijom 5:0 i uzeo pobjedu 35:32.

Devet golova kod pobjednika postigao je Timur Dibirov, šest Goce Georgievski, a po četiri Ante Gadža i Ivan Čupić koji je dodao i sedam asistencija. Kod Elveruma po pet golova postigli su Dominik Mathe i Carl Josef Michael Pujol.