Parižani napunili mrežu fenjeraša, Bordeaux i dalje trese kriza

Branimir Korać • nedjelja, 28.02.2021.

Subota je donijela dvije utakmice 27. kola Ligue 1, a u obje su slavili gosti. PSG je bio uspješan u Dijonu, a Metz u Bordeauxu...

Nakon poraza u prošlom kolu kod kuće protiv Monaca, PSG se vratio pobjedama. Gostovao je kod posljednjeplasiranog Dijona i upisao pobjedu 4:0 u susretu u kojem igrom nije oduševio, ali bio je vrlo učinkovit. Ukupno tek sedam udaraca prema golu od čega pet u okvir gola i četiri lopte u mreži.

Već u šestoj minuti gosti su stigli do vodstva pogotkom Moisea Keana, a u 32. minuti iz kaznenog udarca na 2:0 povisio je Kylian Mbappe i gosti su već lakše disali.

U drugom, dijelu rutinski su dovršili posao, Mbappe je bio još jednom strijelac, a konačnih 4:0 postavio je u 82. minuti Danilo.

Loša forma Bordeauxa se nastavlja, a poraz mu je nanio i Metz koji je svakako jedno od najugodnijih iznenađenja sezone. Metzu je ovaj put slavio 2:1, a u zadnjih sedam utakmica u svim natjecanjima, Bordeaux je upisao čak šest poraza i remi.

Domaćin je poveo u 14. minuti golom Samuela Kalua, ali nije izdržao i u zadnjih 20 minuta primio je dva pogotka. U 72. minuti Thomas Delaine je izjednačio, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Vagner je donio pobjedu gostima.