SEHA liga, skupina B, 3. kolo, 06.03.2021, 20:00 h
Nexe Našice 28:35 Motor Zaporožje
Motor Zaporožje

Nexe potpuno pao u završnici, Ukrajinci visoko slavili

Branimir Korać • subota, 06.03.2021.

Rukometaši Nexea nisu uspjeli upisati pobjedu na svom parketu protiv Motora, Ukrajinci su ipak slavili 35:28, previsokom razlikom za ono što je viđeno na parketu.

Motor iz Zaporožja uspješno je prošao kroz Našice i na kraju slavio s plus sedam. Nexe nije bio toliko lošiji, imao je prednost na odmoru, dva gola minusa deset minuta prije kraja, ali je na kraju Motor ipak velikom serijom u završnici stvorio visoku razliku i odnio uvjerljivu pobjedu.

Nexe je odlično uđšao u utakmicu, imao je i pet golova prednosti sredinom prvog dijela, ali do odlaska na odmor gosti su uspjeli smanjiti zaostatak i Nexe je na poluivremenu imao vodstvo 17:15.

Motor je vodstvo preuzeo serijom 4:0 početkom drugog poluvremena i do kraja susreta nije ispuštao vodstvo. Našičani su dolazili do tih minus dva, nisu se mogli spustiti bliže, a u završnici su potpuno pali.

Nexeovi vratari zajedno su skupili tek šest obrana, a u napadu je daleko najučinkovitiji ponovno bio Halil Jaganjac s devet golova.

Kod Motora po sedam golova postigli su Aidenas Malasinskas i Dmitro Horiha, šest je dodao Vladislav Doncov, a pet Zahar Denisov.