SEHA liga, skupina B, 6. kolo, 03.04.2021, 17:00 h
Motor Zaporožje 36:30 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe poražen u Ukrajini, Motor proradio u drugom poluvremenu

Branimir Korać • subota, 03.04.2021.

U susretu šestog kola SEHA lige Nexe je gostovao u Zaporožju kod Motora i upisao je poraz 36:30. Prvo poluvrijeme pripalo je Našičanima, ali Motor je ipak slavio...

Nexe nije uspio doći do iznenađenja iako je imao vrlo dobrih razdoblja igre na gostovanju u Zaporožju. Našičani su čak i vodili na poluvremenu, međutim kvaliteta i širina kadra kod domaćiona na kraju su ipak presudili.

Ulazak u utakmicu bio je odličan. Nexe je već u desetoj minuti stekao lijepu prednost kada je golom Živana Pešića poveo s 8:4, a isti igrač odveo ga je nedugo zatim i do najviših 10:5. Završnica poluvremena ipak je pripala Motoru koji podiže igru u napadu i potpuno se vraća u utakmicu te poravna va na 14:14.

U drugo poluvrijeme ušlo se uz vodstvo Nexea 16:15, međutim serijom 3:0 Motor odmah radi preokret i dolazi do vodstva.

Vrlo brzo Motor je potpuno preuzeo konce igre i rezultata u svoje ruke, otišao je na četiori gola prednosti i do završnice susreta razliku i dodatno podebljao.

Završilo je 36:30, ipak očekivanom pobjedom najbolje ukrajinske momčadi.

Kod Nexea šest golova postigao je Janko Kević, a po pet su dodali Pešić i Gianfranco Pribetić. Kod Motora Ivan Maroz skupio je 15 obrana, po šest golova postigli su Oleksandr Kasai i Taras Minockij, a pet je zabio Dmitro Horiha.