Cibona mladim snagama lako protiv Hermesa, Prkačin na rubu triple-doublea

Matej Kačan • ponedjeljak, 05.04.2021.

Samo dan nakon poraza od Igokee, košarkaši Cibone su u mlađem sastavu lako odradili domaće obveze protiv Hermesa sa 111:76 te sad privremeno drže vrh tablice...

Svoj susret 29. kola HT Premijer lige odigrali su trenutno prva i posljednja momčad prvenstva, a sve je završilo očekivano. Dan nakon poraza od Igokee je Cibona rotirala i odmarala one iskusnije, a mlađi igrači su na sebe preuzeli teret te su uspješno deklasirali Hermes.

Ozbiljan ulazak u utakmicu i napadačka raspoloženost Vukova dovela je do 12 poena viška već nakon prve četvrtine, a u drugoj je sa 32:11 obavljen najveći dio posla pa je na velikom odmoru već ogromnih 65:32. Razlika se i do kraja održala u takvim gabaritima.

U trećoj je napad Cibone malo stao pa je Hermes trećih deset minuta dobio s tri razlike, ali nije bilo ni naznake povratka pa Vukovi slave s uvjerljivih 111:76. Briljirao je Roko Prkačin s jednom od najboljih partija sezone. Kapetan Cibone je zabio 29 poena, a imao je i sjajnih 15 skokova te devet dodavanja.

Zapaženo je odigrao i mladi centar Danko Branković sa 17 poena u 22 minute, a priliku su dobili i mladi Vito Vujović je Lukša Buljević na bekovskim pozicijama. Kod Hermesa su po običaju konce vukli Kristijan Šutalo (22 poena) i Ivan Svoboda s poenom manje.

Cibona je trenutno prva na tablici s 24-5 omjerom te pobjedom više, ali i dvije utakmice viška u odnosu na Zadar, dok se Hermes oprašta od prvoligaškog društva s omjerom 3-26 te tri pobjede manje od Furnira četiri utakmice do kraja.