Bayern oplodio kiks Leipziga, Musa zabio za Union

Matej Kačan • subota, 17.04.2021.

Odigrana je većina susreta subotnjeg programa Bundeslige, a glavna je vijest da je Bayern slavljem na teškom gostovanju povećao prednost nad Leipzigom...

Središnji susret subote u Bundesligi definitivno je bilo gostovanje Bayern Münchena kod Wolfsburga. Bio je to težak ispit za Bavarce koji moraju nizati pobjede kako bi obranili naslov prvaka, a dio tereta s leđa skinuo je remi Leipziga protiv Hoffenheima dan ranije.

Zato je Bayern mogao ući u susret opuštenije, a nakon pet pogodaka je slavio s 3:2 te se odvojio na vrhu sa sedam bodova viška. Bayern je imao dobar ulazak u utakmicu koji je napokon naplatio i ranim golovima nakon nekoliko utakmica mučenja u realizaciji bez Roberta Lewandowskog.

Već u 15. minuti se tresla mreža, pogodio je Jamal Musiala, a devet minuta kasnije je zabio i Maxim Choupo-Moting koji je iskoristio veliku grešku u obrani domaćina pa Bayern ia 2:0, a da nije prošlo ni pola sata igre.

Smanjio je do poluvremena Wout Weghorst, ali najbolji strijelac Wolfsburga nije ponudio ništa više od male i kratke nade. Naime, samo dvije minute kasnije Musiala novim pogotkom glavom postavlja 3:1, dok je pogodak Maximiliana Philippa u 54. bio samo počasnog karaktera.

Hrvati nisu previše participirali u igri domaćina, Josip Brekalo je u igru ušao u 55. minuti te je ostao bez učinka, dok je Marin Pongračić ostao na klupi.

Jedan vrlo efikasan susret dva kluba iz gornjeg doma ponudila je i utakmica Borussije Mönchengladbach te Eintracht Frankfurta. Gladbach nakon velike krize napokon pokazuje znakove one forme s početka sezone i iz prošle sezone pa je zaredao s četiri utakmice bez poraza i s 10 bodova.

Posebno je impresivno to što je pobjeda protiv četvrtog Eintrachta došla na uvjerljiv način, s čak 4:0 za Gladbach. Pogodio je Ginter vrlo rano u 10. minuti, a onda mreže miruju do posljednjih pola sata. Tu se Eintracht raspada jer je u 60. pogodio Hofmann, a sedam minuta kasnije i Bensebaini. Točku na i stavlja Wolf u nadoknadi.

Nakon što je svladao Augsburg s 1:0, Schalke nije uspio povezati dvije utakmice s bodovima kako bi si produbio nadu u ostanak. Na gostovanju kod Freiburga stiglo je prizemljenje u vidu 4:0 za domaćina preko Holera, Sallaija te dva pogotka Guntera.

Augsburg i Arminia su u dvoboju donjeg doma ostali bez pogodaka, dok je Union kod kuće svladao Stuttgart s 2:1. Kod poraženih gostiju nije bilo Borne Sose, ali je zato njegov kolega iz U-21 reprezentacije Petar Musa ostavio trag.

Hrvatski je napadač zabio za 2:0 u 43. minuti, a do kraja je Stuttgart samo smanjio preko Forstera u 49. minuti. Union je u vodstvo doveo Promel u 20. minuti.