Bundesliga, 29. kolo, 17.04.2021, 18:30 h
Bayer Leverkusen 3:0 Köln
Köln

Jedvaju jedno poluvrijeme u sigurnoj pobjedi Leverkusena

Matej Kačan • subota, 17.04.2021.

Nogometaši Bayer Leverkusena su u 29. kolu Bundeslige sigurnom pobjedom protiv Kölna zaključili nogometnu subotu u Njemačkoj, a 45 minuta je u tom slavlju dobio i Tin Jedvaj...

Bayer Leverkusen još živi nadu u dostizanje mjesta među prve četiri ekipe i plasmana u Ligu prvaka. Nakon poraza Eintrachta te dva vezana poraza Wolfsburga, taj je san odjednom opet postao mogućnost. Leverkusen je te rezultate sjajno iskoristio pobjedom nad Kölnom.

Tako su "Apotekari" došli na šest bodova od četvrtog Eintrachta i na sedam od Wolfsburga, dok Kölnu u borbi za ostanak zasad nije pomogla ni promjena trenera i povratak Funkela iz mirovine. Bayer je slavio s lakih 3:0.

Odmah je Bayer došao do prednosti dobrim početkom, u petoj minuti je Leon Bailey bio najviši u skoku te je glavom postavio 1:0. U 35. potencijalno dobra prilika za Köln, gosti su dobili kazneni udarac, ali se uključio VAR te je poništio odluku.

Na poluvremenu je iz igre izašao Tin Jedvaj, a u drugih 45 minuta je Bayer potvrdio pobjedu. U 51. je Bailey pronašao Moussu Diabyja koji zabija za 2:0, dok je u 76. igrač utakmice dodao svoj drugi pogodak asistenciji za simultanku i 3:0.