Lirola junak Marseillea, Rennes uvjerljiv

Matej Kačan • subota, 17.04.2021.

U francuskoj Ligue 1 su u subotu odigrana dva susreta, a slavili su favoriti. No, Rennes je ipak mnogo lakše došao do svoja tri boda od Marseillea koji se dobrano morao čupati...

Nogometaši Marseillea ipak su se uspjeli vratiti pobjedama i dobrim rezultatima, ali nije to u 33. kolu Ligue 1 išlo tako lako i jednostavno. Prijetila je opasnost da Lorient koji se bori za ostanak uzme bod ili sva tri boda, ali je Marseille imao svog junaka.

Bio je to Pol Lirola koji je u 3:2 pobjedi zabio dva pogotka, uključujući i onaj za pobjedu u prvoj minuti nadoknade. Lorient je prvi povukao obarač u ovom susretu, u 19. minuti je Teremas Moffi šokirao domaćina te je postigao gol za 1:0, a taj rezultat stoji na semaforu do 53. minute.

Tada kreće brzi preokret Marseillea, Dimitri Payet u 53. i Lirola svojim prvim pogotkom samo tri minute kasnije postavljaju 2:1. U 63. je Payet imao zicer i jedan na jedan s vratarom za 3:1, ali je previše komplicirao, a onda stiže kazna.

Krenula je kontra u 70. minuti, a u dobru priliku je akcija izbacila Moffija koji je opet smiren i precizan pa postavlja 2:2 svojim drugim golom. No, kako je već i navedeno, još se jednom za Marseille ukazao junak Lirola koji je zabio za 3:2.

Duje Ćaleta-Car nije bio u konkurenciji zbog suspenzije za Marseille koji je ovom pobjedom zadržao bod prednosti nad Rennesom. Baš je Rennes bio uvjerljiv u prvom susretu dana u gostima protiv Angersa. Doku je doveo Rennes u vodstvo, a u drugom dijelu su pobjedu potvrdili Terrier te Guirassy.