HT Prva liga, 31. kolo, 24.04.2021, 17:00 h, Šubićevac
Suci: Duje Strukan (Split), Alen Jakšić (Solin), Vice Vidović (Split)
2:0(2:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Jurić i Ćurić na brzinu 'riješili' Slaven

Matej Kačan • subota, 24.04.2021.

U susretu 31. kola HT Prve lige, nogometaši Šibenika su ranim golovima svladali Slaven Belupo s 2:0 te su ga preskočili na tablici...

Carlos Eduardo Torres Gongora
48'
10
Alvaro Martin de Frias
78'
29
Ivan Laća
78'
17
Todor Todoroski
85'

Tomislav Stipić

Dugi niz Slaven Belupa od čak šest utakmica bez poraza napokon je prekinut u direktnom dvoboju sredine tablice. Bolji je u Šibeniku bio istoimeni domaćin koji je ranim golovima u furioznom početku slavio s 2:0 te je prekinuo svoj niz bez pobjede i praktički riješio svoje pitanje ostanka.

Šibenik je krenuo fantastično i u prvih 20 minuta je mogao zabiti i četiri pogotka, a ne samo dva. U sedmoj minuti je Suad Sahiti povukao u kazneni prostor i poslao povratnu Mariju Ćuriću koji nalazi Denija Jurića pred golom, a ovaj petom krasno zabija.

Samo šest minuta kasnije gotovo identična akcija, ali su se obrnule uloge i strana. Ovaj put Jurić probija lijevo i nalazi Ćurića koji sa 16 metara ovaj put ne dodaje, već sjajno gađa za 2:0. Nije se Slaven ni trgnuo nakon dva šoka, a već opet prijeti domaćin preko Sahitija koji je zapucao dva zicera iz jedne akcije.

U 25. Jurić sjajno pokušava iskosa u dalji kut, ali je Filipović opet na mjestu i spašava goste nove blamaže, a do poluvremena je na drugom kraju terena lijepo prijetio Knöll, ali bez uspjeha. Na poluvrijeme se ide s 2:0, a drugi dio je jako nesadržajan.

Slaven nije uspio zaprijetiti i pritisnuti domaćina u pokušaju povratka, Šibenik je mudro iskontrolirao susret te je slavio s 2:0. S ova tri boda se momčad u narančastom penje na tablici te zauzima šesto mjesto s bodom više od Slavena.