HT Prva liga, 31. kolo, 24.04.2021, 17:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Damir Batinić (Osijek), Ivan Janić (Ilok), Kristijan Novosel (Gat)
Josip Pivarić 19' (11m), 58' (11m)
Lokomotiva

Obrane se darivale: Gorica napokon slavila u golijadi protiv Lokomotive

Matej Kačan • subota, 24.04.2021.

Greške obrana i darivanja golmana smo mogli vidjeti u susretu 31. kola HT Prve lige u kojem su nogometaši Gorice s 4:2 svladali Lokomotivu te su zaustavili krvarenje i jako loš niz u koji su upali...

Ako Gorica misli u završnici sezone zadržati svoje treće mjesto i Europu, onda mora početi pobjeđivati. Najbolji recept za to je već započeo, Gorica se iz jako lošeg niza izvadila protiv posljednje momčadi lige, i to nakon golijade kojoj su uglavnom kumovale greške obrana.

Lokomotiva je u susret ušla osokoljena vrijednom i velikom pobjedom nad Varaždinom, ali ju je već na početku šokirao Jiloan Hamad koji je zabio iz slobodnjaka u petoj minuti, ali uz ogromnu grešku Hendije koji je na vratima reagirao očajno.

No, imala je i Gorica "junaka" na vratima na drugoj strani. U 18. minuti Banić nepotrebno ide driblati i gubi loptu, a onda iz očaja ruši Kačavendu te radi kazneni udarac. S 11 metara je neumoljiv Josip Pivarić.

Do poluvremena je Gorica ipak vratila vodstvo, i opet uz kumstvo greške obrane. Papadopoulos je podsjetio na izdanje protiv Rijeke te mu je Ognjen Mudrinski prelako pobjegao i pospremio Babecovu loptu u mrežu za 2:1 koji stoje i na poluvremenu.

U 53. minuti Gorica povećava vodstvo, a opet se blamira Hendija. Ovaj put je očajno ispucao, a loptu je uzeo Mudrinski. Sljedeća stanica je usamljeni Dario Špikić koji lako gađa suprotni kut za 3:1. No, samo tri minute kasnije novi problemi za Goricu, opet VAR prirode.

Ovaj put imamo igranje rukom u 16 metara, bio je to Steenvorden koji je dobio i drugi žuti karton, a s 11 metara opet je siguran Pivarić. Umjesto da Lokomotiva dodatno zakomplicira završnicu, ipak je Špikić zabio drugi gol u 74. na asistenciju Hamada.

Do kraja nije bilo golova, ali jest događaja jer je susret završen 10 na 10, a na strani Lokosa je crveni dobio Alan Bonansea. Argentinac se hrvatskoj javnosti predstavio udaranjem glavom i direktnim crvenim. Gorica je ovom pobjedom skočila ispred Rijeke s dva boda i utakmicom više, dok je Lokomotiva ostala na bodu iza Istre.