HT Prva liga, 31. kolo, 26.04.2021, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Dario Bel (Osijek), Kruno Šarić (Županja), Dino Knez (Osijek)
Istra 1961

Borba za ostanak se nastavlja: Varaždin i Istra remizirali

Matej Kačan • ponedjeljak, 26.04.2021.

Ništa pametniji oko ishoda borbe za ostanak nismo ni nakon međusobnog dvoboja Istre i Varaždina. Ove su ekipe remizirale te su ostale u maloj prednosti u odnosu na Lokomotivu...

Nade Lokomotive u izbjegavanje ispadanja iz HT Prve lige i dalje tinjaju, dok Varaždin ni Istra 1961 nisu uspjeli doći do tri boda koji bi uvelike olakšali disanje do kraja vrlo izjednačene i dramatične borbe za ostanak. U Varaždinu je završilo 1:1, što je rezultat koji zapravo najviše odgovara Lokomotivi.

Istra je u susret krenula nešto aktivnije, sukladno formi posljednjih tjedana i renomeu ekipe koja ipak igra i finale Kupa. Tako u prvih deset minuta prijete aktivni Taichi Hara i Šime Gržan, a baš je Japanac doveo goste u vodstvo u 18. minuti.

Visoki Hara je još jednom iskoristio svoje fizičke blagodati pa je nakon ubačaja Slavka Blagojevića dobro reagirao u skoku te je iz kontakta glavom zabio za 1:0. Ipak su bajka Istre i nade u mirnu završnicu sezone trajale kratko jer je za samo 16 minuta stiglo izjednačenje i prizemljenje.

Lijepa akcija u tri poteza, Đurasek izbacuje Memiju, ovaj šalje povratnu na Ivana Posavca koji je blizu vrata i teži bi posao imao promašiti vrata. Nije se to dogodilo, Posavec je siguran i Varaždinci imaju 1:1 te smo opet na početku.

1:1 je na poluvremenu, a najbolju priliku gosti imaju u 53. minuti kad je Gonzalez iskoristio grešku obrane i sjurio se na gol. Tražio je Gržana te bi ga izbacio u zicer da je prošlo, ali je dodavanje presječeno i prilika je upropaštena.

Nastavilo se nekoliko minuta vrlo čvrsto i bez prilika, a onda Leon Benko iz blizine, ali i iz uklizavanja šalje loptu preko vrata i propušta priliku za preokret. Varaždin je ipak susret završio s desetoricom, Guera Djou je u 81. faulirao Gržana te je zaradio drugi žuti, a do kraja ostaje 1:1.

Situacija na dnu tako nije riješena, Istra je prekinula niz ligaških poraza, ali je i dalje samo dva boda iznad Lokomotive, dok Varaždin ima tek bod više od Istre. Sedmi Slaven već dosta bježi i do kraja ćemo gledati troboj za ostanak.