Prva HNL juniora: Rijeka uvjerljivo pobijedila Rudeš za ostanak među prve četiri momčadi

Sportnet • petak, 30.04.2021.

Na Rujevici odigran je odgođeni dvoboj 17. kola Prve HNL juniora između Rijeke i Rudeša. To je ujedno bio posljednji susret tog kola. Obje momčadi tražile su bodove. Rijeci su trebali u borbi za četvrto mjesto sa Osijekom, a Rudešu za ostanak u ligi.

Rijeka je pobijedila Rudeš 4:0. Nakon prvog poluvremena Riječani su imali vodstvo od 1:0. U nastavku postigli su još tri pogotka i riješili pitanje pobjednika.

Najbolji pojedinac bio je Filip Zrilić sa dva postignuta pogotka, od toga jedan iz kaznenog udarca. Po jedan gol zabili su Jakov Brekalo i Matija Frigan.

Ovom pobjedom Rijeka se iskupila za poraz od Sesveta. S druge strane, Rudeš nije uspio ostati neporažen protiv drugog riječkog kluba (u prošlom kolu svladao je Orijent 1919 sa 3:0).

U sedam odigranih ogleda postignuto je 28 pogodaka, od toga 4 gola po utakmici.

Rezultat posljednje utakmice 17. kola Prve HNL juniora: Rijeka – Rudeš 4:0 (Brekalo 1, M. Frigan 54, Zrilić 65 – 11m, 70).

Ostali rezultati 17. kola: Dinamo – Inter Zaprešić 5:0 (Baturina 3, Crnac 11, Vasilj 13, 51, Alghoul 29), Hajduk – Varaždin 3:2 (Ljubičić 50, 54, 90+2/Benko 66, Fotak 78), Hrvatski dragovoljac – Lokomotiva 0:2 (Groznica 23, Kačavenda 68), Sesvete – Osijek 2:1 (Stanić 28, 60/Ivandić 12), Slaven Belupo – Orijent 1919 5:0 (F. Vuić 9, Tomić 39, Mađarić 47, Turanjanin 64, Crnoja 79), Dugopolje – Istra 1961 3:1 (Zoko 13, Glavović 41 – 11m, Botić 58/Hmura 17).