Kramarić opet zabio, Eintracht si uprskao šanse za Ligu prvaka

Matej Kačan • subota, 15.05.2021.

U subotu je odigrano čak sedam susreta pretposljednjeg, 33. kola Bundeslige, a nakon odigranih utakmica imamo ponešto jasniju sliku u dvije borbe - onoj za Ligu prvaka i onoj za ostanak u ligi...

Novi pogodak Andreja Kramarića otvorio je susret Hoffenheima i Arminije na jako nepovoljan način za domaćina koji se bori za ostanak, ali je sve na kraju ipak završilo sretnim i velikim bodom za domaćina koji je pobjegao iz opasne zone i ovisi sam o sebi.

Kramarić je već u šestoj minuti sjajno reagira u kaznenom prostoru te je preciznim udarcem doveo svoju ekipu u vodstvu, a ujedno je i nastavio svoju kampanju i lov na 20 prvenstvenih pogodaka. Kramariću je ovo bio 19. pogodak i protiv Herthe mu za 20 treba samo još jedan.

1??9?? Tore in einer @Bundesliga_DE-Saison ?? Andrej #Kramaric ??

| 9' | ? 0:1 ? | #TSGDSC pic.twitter.com/QmnttwAq1p— TSG Hoffenheim (@tsghoffenheim) May 15, 2021

No, Arminia je ipak izjednačila preko Voglsammera u 23. minuti te je osvojila 32. bod i sad je na 15. mjestu. Arminia je preskočila Werder koji je poražen od Augsburga te je s 31 bodom pao na 16. mjesto koje vodi u razigravanje za ostanak. Rani Khedira i Daniel Caligiuri presudili su Werderu u drugom dijelu.

Najuzbudljiviji susret dana definitivno je bio onaj između Schalkea i Eintrachta u kojem je fenjeraš svladao goste i uprskao im šanse za Ligu prvaka. Iskusni Huntelaar je u 15. minuti pospremio odbijanac promašenog penala za 1:0, ali je u 29. izjednačio Silva.

Eintracht okreće pogotkom N'Dicke u 51., ali od 52. do 64. Schalke zabija tri gola i preko Idrizija, Flicka i Hoppea odlazi na 4:2. Tek utješni gol zabio je Silva u 72., ali nedovoljno za pobjedu pa Frankfurt ostaje iza Wolfsburga i Dortmunda uz utakmicu više.

U bobi za Europsku ligu se Stuttgart maksimalno približio Gladbachu na samo bod od osmog mjesta. U međusobnom dvoboju je Stuttgart slavio s 2:1 golovima Enda i Kalajdžića, dok je Gladbach poveo preko Stindla u 45. minuti. Borna Sosa izašao je u 63.

Ispred ovog dvojca je ostao Union Berlin koji je u gostima kod Bayera izborio bod. Poveo je Leverkusen preko Wirtza u 27. minuti, ali je izjednačio Pohjanpalo u 72. Kod Uniona je Petar Musa igrao do 55. minute, dok je Tin Jedvaj ostao na klupi domaćina.

Hertha i Köln odigrali su remi bez golova koji spašava Herthu od ispadanja, dok Köln s 31 bodom ostaje predzadnji, ali ima nadu u spas. Freiburg je izvukao remi protiv Bayerna na kojem su se osjetili tragovi slavlja. Završilo je 2:2 golovima Guldea i Guntera na jednoj, odnosno Lewandowskog i Sanea na drugoj strani.