HT Prva liga, 35. kolo, 15.05.2021, 19:05 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Damjan Bohar 90'+2'
Osijek

Lokomotiva nije stigla do važnog boda, Osijek ipak slavio

Matej Kačan • subota, 15.05.2021.

Nogometaši Lokomotive ipak nisu uspjeli doći do iznenađenja protiv Osijeka i nastavka dobrog niza. Osijek je bio bolji s 2:0 i Lokomotiva u zadnje kolo ide bez osiguranog ostanka...

Iako su nogometaši Lokomotive gotovo sat vremena držali nulu i bod koji bi im uvelike pomogao u borbi za ostanak, Osijek je ipak savjesno i profesionalni odradio posao u posljednjih pola sata te je s 2:0 rutinski slavio.

Drugu pobjedu u nizu Osijeku su donijeli kleinheisler i Bohar, a opet Nenad Bjelica i njegovi mogu žaliti za uvjerljivijom pobjedom jer je Osijek bio jako dobar i aktivan pa je imao i poništen gol te promašen jedanaesterac.

No, u susret je mnogo bolje krenula Lokomotiva, i to na pogon svojih klinaca. U četvrtoj dobru priliku Kačavenda lobom šalje preko vrata, a četiri minuta kasnije Roko Šimić glavom gađa gredu i propušta donijeti svojoj ekipi važno vodstvo.

U 12. minuti se po prvi put trese mreža, strijelac je Mihael Žaper, ali je VAR pokazao zaleđe strijelca i rezultat se ipak ne mijenja. Do kraja poluvremena nema ni golova ni velikih prilika, nakon dinamičnog početka utakmica se smirila.

U drugo poluvrijeme Osijek ipak ulazi dosta bolje pa u 56. Santini slabim šutem glavom upropaštava dobru situaciju, a napokon se rezultat mijenja u 59. Marin Pilj je poslužio Kleinheislera, Mađar je povukao i novim fantastičnim udarcem postavio 1:0 za krasan pogodak koji su mu već i prepoznatljivost.

U 61. Lokomotiva ima najbolju priliku za izjednačenje, opet su kombinirali klinci. Šimić je proigrao Kačavenku, ali ovaj iz novog zicera opet puca kraj vrata. U 70. Osijek može do 2:0, a Ramon Mierez do 23. pogotka, ali drugu utakmicu u nizu Argentinac promašuje kazneni udarac.

Drugi pogodak je ipak pao tek u nadoknadi, Kleinheisler je ovaj put asistent s desne strane ubačajem koji je Bohar pospremio za 2:0. Osijek je drugom pobjedom u nizu na 74 boda, dok je Lokomotiva ostala osma s 30 bodova, bodom više od Istre i dva od Varaždina, a uz bod manje od Slavena.

U posljednjem kolu Lokomotiva ide na teško gostovanje kod Hajduka, ali i dalje ovisi sama o sebi te bi pobjedom ili bodom svakako trebala osigurati ostanak.