Suci: Igor Pajač (Zelina), Nikola Kečkiš (Virovitica), Goran Loparac (Sladojevci)
Josip Drmić 79'
Rijeka

Varaždin ostaje na dnu ljestvice, Rijeka odnosi važne bodove

Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.05.2021.

Izuzetno bitasn dvoboj za obje momčadi odigran je u Varaždinu gdje je domaćin tražio bodove u borbio za opstanak, a Rijeka u borbi za Europu. Na kraju su slavili Riječani s 3:2...

Rijeka nastavlja bitku za Europu, a važne bodove uzela je u varaždinu. Odluka na kojem će mjestu završiti sezonu past će u zadnjem kolu u kojem na Rujevici dočekuje Goricu. S druge strane Varaždince čeka dramatično zadnje kolo u borbi za opstanak u kojem moraju u gostima do pobjede protiv Slaven Belupa kojem također visi prvoligaški status.

U Varaždinu je Rijeka dosta loše otvorila utakmicu i u početku je puno griješila za što je ubrzo i došla kazna.

U 34. minuti Capan je poklonio loptu Obregonu koji je krenuo prema golu ui onda zatresao mrežu u situaciji jedan na jedan s Nevistićem.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, a kako su gosti odigrali tih 45 minuta, najbolje pokazuje statistika - nula udaraca Rijeke na gol.

U drugom dijelu puno bolje izdanje gostiju. Rijeka poravnava u 61. minuti nakon loše reakcije obrane Varaždina. Lopta je ubačena iz kornera i sletjela je doslovno na glavu Menala koji je ostao potpuno sam na pet metara.

Šest minuta kasnije preokret Riječana i opet pogreška domaćina. Novi korner, ovaj put na ubačaj je išao Horkaš, promašio je loptu i ona na kraju dolazi do Capana koji lakoćom zabija. Horkaš se pritom i ozlijedio te ga je zamijenio Zelenika.

U 79. minuti krasan gol Riječana. Drmić je uzeo loptu pred kaznenim prostorom Riječana, lakoćom se oslobodio Novoselca, ušao u 16 metara i iskosa svladao Zeleniku.

Pet minuta kasnije Postonjski je ubacio iz slobodnog udarca, Novoselec je pobjegao čuvaru i glavom u padu zabija.

Do kraja susreta domaćin je pritisnuo i pokušao izjednačiti, ali lopta nije htjela u gol.