HT Prva liga, 36. kolo, 22.05.2021, 17:00 h
Osijek 2:1(1:1) Istra 1961
Istra 1961

Osijek pogotkom Belje u nadoknadi svladao Istru koja ipak ostaje

Matej Kačan • subota, 22.05.2021.

Dramu uz pogodak u nadoknadi smo mogli vidjeti u Gradskom vrtu gdje je Osijek ipak slavio protiv Istre iako mu nije ništa značilo, dok je Istra dočekala povoljan rezultat iz Koprivnice i ostala...

Iako je Istra do nadoknade držala bod u ruci protiv Osijeka, na kraju je ipak morala osluškivati dugu nadoknadu u Koprivnici i drhtati za sudbinu. Naime, Dion Drena Beljo pogodio je u trećoj minuti nadoknade za 2:1 i pobjedu Osijeka.

Nije se mnogo toga događalo u prvih 20 minuta susreta, tek bilježimo ozljedu Tomaševića u redovima Istre, jedna od čak pet ozljeda u prvom poluvremenu na svim terenima. Susret se otvorio kad je zaprijetio Matej Vuk, a to je bio znak da Osijek krene u napad jer Istra neće čekati.

Adam Gyurcso se prije susreta oprostio od kluba prigodnim poklonom, kao i Lopa i Santini, a u 22. je glavom iz dobre pozicije pucao u donji kut gdje je ipak spreman Lučić. U 34. je Osijek poveo i nakratko Istru izbacio iz lige.

Laszlo Kleinheisler je opet pogodio jako lijepo i efektno, u 34. minuti je opalio sa 17 metara i pogodio u donji kut, šesti put ove sezone. No, nije dugo trajala agonija Istre jer već u 41. su gosti izjednačili, i to nakon prekida.

Bio je korner, a lopta se odbila do Ivančića koji puca, lopta dodiruje Gyurcsa i vara Ivušića te ulazi u mrežu za 1:1 s kojima se ide i na poluvrijeme i u tom trenutku Varaždin ispada iz lige, a Istra se spasila bodom.

U drugo poluvrijeme opet Osijek kreće bolje i prijeti preko Kleinheislera i Petra Bočkaja, dok s druge strane Istra čak i pokušava preko posjeda doći do preokreta, ali u prvih 25 minuta drugog dijela ne uspijeva stvoriti nešto ozbiljno.

U 73. Istra propušta dotad najbolju šansu za vodstvo. Bande je kombinirao s Lončarom nakon što je izbjegao zaleđe i dobio je loptu iskosa s nekih šest metara. Kut nije bio najbolji, ali je ipak opalio i pokraj Ivušića silovito zatresao vratnicu.

Samo dvije minute kasnije opet Bande ima zicer. Ovaj put kontra Lokomotive i napadač je izbačen u situaciju jedan na jedan, ali je ovaj put Ivušić uspješniji i skida zicer. Nakon toga se susret smirio, a ostalo je tek pričekati kraj.

Naime, u međuvremenu je zabio Hajduk i osigurao poraz Lokomotive, dok je i Slaven napokon probio Varaždin pa je Istra mogla biti zadovoljna bodom koji Osijeku ionako ne znači ništa. No, tako nije ostalo do kraja jer je mladi Beljo poslao Lokomotivu u ponor nesigurnosti i u Osijeku su uši i oči bile na susretu u Koprivnici.

Tamo je u tim trenucima Varaždinu bio dovoljan pogodak za bod koji bi Istru poslao u 2. HNL, a zbog silnih VAR provjera se igralo čak 10 minuta nadoknade. No, nije se rezultat promijenio i Istra ipak može proslaviti ostanak, dok je Osijek već odavno drugi.