HT Prva liga, 36. kolo, 22.05.2021, 17:00 h
Rijeka 2:1(1:1) Gorica
Gorica

Gorica nije izdržala, Rijeka pobjedom izborila treće mjesto

Branimir Korać, HINA • subota, 22.05.2021.

Rijeka je završila sezonu na trećem mjestu nakon što je na Rujevici svladala Goricu. Riječani su slavili golom u završnici susreta...

Rijeka i Gorica imaju dugačku povijest dvoboja koji su presuđivalitrenerima, a sada su se našli u izravnom dvoboju za Europu. Riječani su na kraju slavili s 3:1, zauzeli treće mjesto, a Gorica na petom mjestu ostaje bez Europe.

Rijeka je povela već u 10. minuti. Menalo je ubacio, Drmić spustio loptu, a Andrijašević je stigao iz drugog plana i poentirao za vodstvo domaćina.

Međutim, 10 minuta kasnije Gorica je izjednačila. Nakon ubačaja Matar je spustio loptu glavom, a Babec zabio iz blizine. Uslijedila je duža VAR provjera zbog navodnog prekršaja, ali na kraju je ipak sve bilo čisto. U samoj završnici prvog dijela Gorica je bila i korak do preokreta, no Lovrić je fantastičnim udarcem uzdrmao vratnicu.

U nastavku susreta Gorica se uspješno branila do 79. minute kada je Menalo ubacio, lopta je preletjela sve i iznenadila Banića te završila u mreži za vodstvo 2.1. Gorica je još jednom zaprijetila u posljednjim trenucima susreta kada je Doka upropastio doru šansu.