Inter uz Perišićev pogodak visoko svladao Udinese

Branimir Korać • nedjelja, 23.05.2021.

Inter je završio sezonu domaćim susretom protiv Udinesea i visokom pobjedom 5:1. Među strijelcima je bio i Ivan Perišić...

Novi prvaci Italije, nogometaši Intera iz Milana, u stilu su se oprostili od sezone. Ugostili su na San Siru momčad Udinesea i u susretu bez posebnog značaja upisali su pobjedu 5:1.

Domaćin je osigurao naslov prvaka, ali nije htio sezonu završiti lošijim rezultatom već je tražio pobjedu uz dobar dojam pod svaku cijenu i to je na kraju i ostvario.

Već u osmoj minuti iskoristio je pogrešku kod gostiju, Ashley Young je odigrao dupli pas, došao pred vratara i progurao loptu u mrežu.

U 44. minuti domaćin je poveo s 2:0, dosuđen je slobodni udarac za Inter na 18 metara, izveo ga je odlično Christian Eriksen i poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu je nastavljena golijada. U 55. minuti dosuđen je kazneni udarac za Inter nakon što je srušen Hakimi, izveo ga je Lautaro Martinez i zabio za 3:0.

Ivan Perišić je ušao u igru u 57. minuti, a u 64. je povisio na 4:0. Domaćin je povukao kontru, Vecino je proigrao na lijevoj strani Perišića koji iz prve gađa poluvisoko suprotni kut.

U golijadi se među strijelce morao upisati i Romelu Lukaku i to sretno nakon što je lopta pogodila vratnicu i od vratnice se odbila u njegovu glavu.

Udinese je smanjio na konačnih 5:1 preko Roberta Pereyre iz kaznenog udarca u 79. minuti.